Колишній генеральний секретар НОК Білорусі, екс-чиновник Адміністрації президента і екс-дипломат Анатолій Котов заявив, що лідер білоруської опозиції провела розмову з представником РФ, передає прес-служба Народного антикризового управління (НАУ).

У створеному Павлом Латушко НАУ вважають, що необхідно незабаром активізувати участь і Заходу і Росії в розв’язанні політичної кризи в Білорусі. І перші кроки вже зроблені.

«Була розмова Тихановської і представника Кремля в ООН. Це добрий жест, тому що раніше таких діалогів не було. А що стосується інших домовленостей про діалог – це «клопітке діло», – поскаржився дипломат.

«Нещодавно і з боку Російської Федерації змінилася тональність: почалися розмови про те, що не можна застосовувати силу до мирних протестуючих. Ніхто не очікував такої жорстокості, яка викликає стійкі асоціації з фашизмом. Підтримувати такий режим – значить бути його співучасником », – висловив свою думку Анатолій Котов.

У свою чергу, екс-заступник міністра закордонних справ і колишній посол Білорусі в Аргентині Володимир Астапенко констатував, що «через сфальсифіковані вибори країна опинилася в глибокій політичній кризі, яка загострюється з кожним днем». На його думку, треба швидше залучати ЄС і РФ до розв’язання кризи в Білорусі.

«Ми віддаємо собі звіт, що така місія буде набагато ефективнішою, якщо в ній будуть як високі представники ЄС, так і високі представники РФ, – заявив екс-дипломат. – Чим швидше ми знайдемо з неї вихід, тим легше буде народу і партнерам».

«На обгрунтовані мирні протести влада відповіла системними порушеннями прав людини, насильством і тортурами – це безпрецедентна ситуація, яка вимагає таких же безпрецедентних рішень.

Ми розуміємо, що міжнародне співтовариство може чинити тиск на владу і допомогти організувати діалог, розслідувати злочини і провести нові вибори », – уточнив Володимир Астапенко.

Також, варто відзначити, що Глава Білоруської православної автокефальної церкви архієпископ Святослав Логін відлучив Олександра Лукашенка від церкви.

Під час богослужіння в Торонто Святослав Логін зачитав «Архієрейське послання з оголошенням анафеми Олександру Лукашенку, який названий” колишнім президентом “і” мучителем благочестивого білоруського народу ».

За словами Логіна, священики БАПЦ моляться за здоров’я поранених і полонених в Білорусі, повідомляє Радіо Свобода.

«Ми закликаємо тих, хто все ще служить його сатанинській владі, не підкорятися злочинним наказам, тому що в іншому випадку вас чекають прокляття ваших нащадків в земному житті і пекло в небесному житті», – заявив Архієпископ Святослав Логін.

Нагадаємо, після знесення меморіалу Романа Бондаренка відразу два високопоставлених служителя церкви висловилися про інцидент. Вікарійскій єпископ Мінсько-Могильовської єпархії Юрій Касабуцкій і прес-секретар Білоруського екзархату РПЦ Сергій Лепін опублікували пости в соціальних мережах із засудженням дій влади. На наступний день Генпрокуратура винесла їм офіційне попередження.