В Україні не мають запроваджувати додаткові посилені карантинні обмеження чи новий локдаун, якщо після завершення дії нинішнього не спостерігатиметься сплеску захворюваності на COVID-19.

Про це в ефірі каналу Espreso.TV заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, фахівці МОЗ моделювали сценарії розвитку пандемії COVID-19 у країні так, щоб допустити лише один жорсткий карантин у період із кінця 2020 – на початку 2021 року.

“Якщо все відбуватиметься так, як ми спрогнозували, то ні подовження карантину, ні додаткових жорстких обмежень упродовж цього осінньо-зимового періоду не повинного бути. Проте завжди є “але”, – зазначив він.

Ляшко підкреслив, що COVID-19 – новий і підступний вірус. Він навів приклад Британії, яка послабила черговий локдаун у грудні, щоб люди могли відпочити на новорічно-різдвяні свята, проте там відбулася мутація вірусу, яка змусила уряд країни відмовитися від зняття обмежень.

“Тому й ми не можемо 100-відсотково давати гарантію, що так, як було прогнозовано, так і буде насправді”, – підсумував головний санлікар.

Нагадаємо, у цьому ж інтерв’ю Віктор Ляшко розповів, коли чекати піку захворюваності на COVID-19 в Україні. Також він пояснив, чому влада відкладала введення локдауну.