Ввівши санкції на діяльність трьох проросійських телеканалів, а саме “112 Украина”, Zik и NewsOnе, українська влада різко відрізала Росії дієві інструменти впливу на внутрішньо-політичні процеси в нашій країні. Таку думку висловив народний депутат від фракції “Слуга народу” Богдан Яременко в інтерв’ю “Телеграфу” 11 лютого.

“Думаю, ми побачимо продовження. Немає сумніву, що РФ фінансує значно більше інформаційних ресурсів на території України, ніж телеканали ZIK, NewsOne і “112 Україна”. Думаю, СБУ вже працює в цьому напрямку”, – зазначив депутат.

Реакцію світу, яку Україна отримала у відповідь на своє радикальне рішення нардеп оцінюює, як “стриману підтримку”. Хоча і цього країні цілком достатньо. Указ президента, який і ввів в дію санкції РНБО проти Тараса Козака не став підгрунтям для підриву стосунків з ЄС та Америкою.

“Ну, а негативна реакція Росії цілком зрозуміла – ми обрубали їм важливі канали. Навіть не телевізійні, а інструменти впливу на внутрішню політику в Україні. Не спрацював їхній маніпулятивний наратив, що те, що відбувається, – боротьба зі свободою слова. Тому що таке твердження – абсолютна брехня. Рішення про санкції не впливає на багатьох дуже критично налаштованих до влади ЗМІ, які фінансуються іншим спектром російської політики. Хоч деякі, як та ж “Страна.ua”, виглядають, із моєї точки зору, як явний інструмент роботи російських спецслужб, через який запускаються певні кремлівські наративи”, – пояснив він.

Нагадаємо, президент 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо Козака і телеканалів “112 Україна”, ZIK, NewsOne, які йому належать. На зустрічі з керівниками інших телеканалів Зеленський запевнив, що медіабізнесу нічого не загрожує.

Санкції передбачають позбавлення ліцензій “112 Україна”, ZIK і NewsOne, їм наказано припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припинено строком на п’ять років. Провайдери відразу ж почали блокувати телеканали, а ті зробили спільну заяву про “політичну розправу” і пообіцяли боротися “за своє право вести мовлення для українців”.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що йдеться про канали з так званого пулу [кума президента РФ, голови політради ОПЗЖ Віктора] Медведчука. Їх “досить активно і часто відкрито використовують як інструменти чужої іноземної пропаганди в Україні”, підкреслив Подоляк.