Главою правлячий партії Німеччини Християнсько-демократичний союз (ХДС) замість канцлера Ангели Меркель став 59-річний прем’єр-міністр федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія Армін Лашет.

Як повідомляє DW, його кандидатуру підтримали у другому турі голосування учасники з’їзду ХДС, що проходив у режимі відеоконференції.

Суперниками Лашета в боротьбі за пост глави партії були колишній глава фракції ХДС в бундестагу Фрідріх Мерц, який повернувся з бізнесу в політику і глава зовнішньополітичного комітету бундестагу Норберт Реттген. У другому турі брали участь Лашет і Мерц.

Формально процедура обрання нового глави ХДС завершиться після голосування поштою, оскільки варіант онлайн-голосування не передбачений в законі про партії Німеччини.

Лашет вважається людиною Меркель і довгий час був фаворитом кампанії з виборів голови ХДС. Його рейтинг, однак, трохи просів в умовах коронавірусної кризи, в якій він проявив себе не найрішучішим чином.

Нагадаємо, у грудні 2018 року Меркель офіційно залишила посаду лідера партії Християнсько-демократичний союз. Вона займала її протягом 18 років.

Найвірогіднішою наступницею Меркель називали 56-річну Аннегрет Крамп-Карренбауер, проте вона заявила, що не претендуватиме на цю посаду.