ЗАКРИТТЯ ТЕЛЕКАНАЛІВ МЕДВЕДЧУКА – ЦЕ ДОБРЕ, АЛЕ ПОГАНО. Такими словами розпочав свій допис у Фейсбук політичний експерт Олександр Кочетков.

Позбавлятися від антиукраїнської пропаганди в інформпросторі – прямий обов’язок держави, тим більше, в умови зовнішньої агресії. Це я вам як один з розробників першої концепції розвитку цього самого інформпростору заявляю.

Але в такій вкрай чутливій сфері необхідні довготривалі універсальні рішення, а не ситуативна компанійщина.

Чому з телеканалами Віктора Медведчука вийшло?

Тому що він під санкціями США ще з 2014 року. У 2021 році українська влада, нарешті, роздуплилась і ввела свої санкції проти Медведчука, його оточення і його активів, включаючи інформаційні. А потім наше міністерство культури і інформації наполегливо (що дуже правильно!) почало звертатися до холдингу «Альфабет», який володіє Ютубом, наголошуючи на те, що треба виконувати санкції США. І велика структура, природно, яка співпрацює з американською владою, без радості, але вирубала з Ютубу канали з парою мільйонів передплатників, зазнавши збитків.

Так що ж тут поганого?

А то, що підхід не спрацює в інших випадках. Наприклад, якщо той же Медведчук, не засвітившись, зайде зі своїми проросійськими наративами на канали Віктора Пінчука – проти Пінчука санкцій США немає і не передбачається. Або медведчуківські тези спливуть на Інтері. Або телепродукт закритих каналів почнуть поширювати в Ютубі сторонні, які не підпали під санкції США користувачі. Або ОПЗЖ почне працювати з безліччю регіональних телеканалів, об’єднаних у неформальну мережу (варіантів маса, не буду підказувати). І РНБОУ просто замахається вигадувати приводи для закриття цих інформджерела. Так навіть Шарія не закрили – адже він політбіженцем числиться!

Так що робити?

Є єдиний перевірений спосіб: небажану інформацію треба перекривати своєю. Перекривати – це не означає завалити тупим обсягом. Це означає запропонувати суспільству інформацію цікавішу, актуальну, переконливу, з більш зручними інструментами доставки контенту. Розумієте? Проросійські телеканали може надійно і назавжди перекрити лише український Нетфлікс. Але про подібні стратегічні проекти у нас я навіть не чув.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.