Про корупційні оборудки в енергетиці сьогодні відомо всій країні, так розпочав свій допис у Фейсбук нардеп Олексій Кучеренко.

За словами політика, близько мільярда гривень, які виділили державні банки для врегулювання ситуації в галузі “зеленої енергетики”, були використані не за свом прямим призначенням.

Корнієнко твердить, що масштабна корупція та тотальний спланований безлад в галузі неможливий без участі головного регулятора ринку НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг).

“4 лютого ми побачили, як спрацювало пролобійоване схематозним НКРЕКП нібито на користь Енергоатому рішення про перерозподіл коштів державних банків. “Гарантований покупець” виплатив 900 мільйонів гривень не тільки “зеленим” електростанціям, а ще й Енергоатому”, – зазначив він.

Не потрібно вкорте пригадувати, що банки виділили кошти строго для закриття боргів підприємствами “зеленої енергетики”.

“На це закрили очі, щоб фінансово допомогти атомній компанії країни вилізти з боргів”, – пише Кучеренко.

“Майже всі отримані кошти керівництво Енергоатому списало на погашення різних штрафів та пені, які вони самі й придумали. Це означає, що борг не зменшився, як цього обіцяли”, – додає він.

Нардеп вважає, що корупціонери і надалі роздуватимуть галас довкола ситуації, кричатимуть про величезні збитки, борги, а тим часом провокувати нові штрафи та пені, щоб вкорте примножити суму, яку “здеруть” з держави. Більше того, отримані кошти підуть не на викорінення пробмем, а “в чиїсь конкретні кишені”.

Як «атомні» гроші не доходять до атомників.

Про корупційні оборудки в енергетиці сьогодні відомо всій країні….

Опубликовано Alexey Kucherenko Четверг, 11 февраля 2021 г.

Нагадаємо, 10 лютого 2021 в Енергоатомі НАБУ провело обшуки у справі реалізації Енергоатомом електроенергії за заниженою ціною в грудні 2020 року, що могло призвести до збитків підприємства розміром близько 2,4 млрд грн. Енергоатом продав електроенергію за неринковими заниженими цінами трейдерам олігархів, а ті вже реалізували е/е кінцевим споживачам в рази дорожче за ціну закупівлі в Енергоатома.

Дещо раніше, 25 січня 2021 Директора із запобігання і протидії корупції Енергоатому Олега Поліщука було звільнено з порушенням процедури т.в.о. президента ДП “НАЕК “Енергоатом” Петром Котіним. Причиною звільнення стало повідомлення до НАЗК та Міненерго про можливе порушення Закону України “Про запобігання корупції” Петром Котіним, т. в. о. президента Енергоатома.