Затримання в Білорусі журналіста Романа Протасевича показало, що Олександр Лукашенко готовий “закручувати гайки” і бути маріонеткою для Росії, не звертаючи уваги на ЄС і НАТО. В цьому є велика небезпека для України.

Таку думку висловив політолог Дмитро Васильєв. За його словами, білоруське керівництво навіть не зважає на санкції, які сьогодні їм готує Захід.

“Вони розуміють, що для них це єдиний шлях для того, щоб самозберегтися на своїх посадах, щоб Лукашенко був і далі при владі в Білорусі. Я думаю, вони будуть закручувати гайки все більше і більше. В цьому сенсі вони будуть очікувати максимальної підтримки, в тому числі від Російської Федерації. Ми побачили, що російська влада майже ніяк не відреагувала на те, що сталося. І ми пам’ятаємо візит Лукашенка до Москви, коли він намагався якимось чином самозберегтися. Він очікував підтримку саме від керівництва Кремля. Я думаю, він і надалі буде це пробувати робити”, – сказав експерт.

Як зазначив Васильєв, у Кремлі будуть зацікавлені, щоб Лукашенко “закручував гайки якомога більше і фактично був маріонетковим режимом для Російської Федерації”.

“Тому думаю, що він не буде зважати ні на Європу, ні на НАТО… І це величезна небезпека в тому числі для України, тому що ми пам’ятаємо, що це величезний простір кордонів. Ми розуміємо, що там також є війська і Російської Федерації, і озброєння РФ, Нажаль, це відкрита територія, яка межує з Україною, і складає надзвичайну небезпеку для і територіальної цілісності, і нашого державного суверенітету”, – пояснив політолог.

Нагадаємо, в Білорусі 23 травня був посаджений літак, що летів з Афін до Вільнюса, під приводом того, що він може бути замінований. На борту перебував колишній головний редактор телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який внесений Мінськом до списку терористів та оголошений у міжнародний розшук. Після затримання профілі Протасевича в соцмережах були видалені на прохання його колег, які побоювалися за безпеку його співрозмовників з листування.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.