Президент Володимир Зеленський провів закрите засідання Ради нацбезпеки та оборони. На ньому розглянули ситуацію в окупованих Криму та на Донбасі та запровадження подвійного громадянства. Також РНБО за підсумками засідання ввела санкції проти 10 посадовців вищого офіцерського складу, які зрадили Україну.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов під час пресконференції.

Санкції вводяться проти:

Березовського Дениса Валентиновича – колишнього контрадмірала, Шапортова Станіслава Володимировича – ексгенерал-майора, Нянчури Сергія Миколайовича – ексгенерал-майор юстиції, Катовського Юрія Олександровича – в минулому генерал-майора, Якименка Олександра Григоровича – в минулому генерал-майора, колишнього голови Служби безпеки України Товського Володимира Володимировича – ексгенерал-майора, Ханжи Сергія Валентиновича – колишнього генерал-майора, Захарченко Віталія Юрійовича – ексгенерала внутрішньої служби України.

Як зазначив секретар РНБО Олексій санкції передбачатимуть 13 пунктів, які невдовзі оприлюднять на сайті РНБО.

“До них застосовані максимальні санкції, який дозволяє українське законодавство”, – наголосив секретар РНБО.

На засідання також розглянули проєкт державної стратегії з деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму. Його розглядали в закритому режимі.

“Це питання у нас складається з 2 частин. Одна стосується військової складової та є повністю закритою. Другу частину за 2 тижні відкриємо для суспільства. Її відпрацьовували протягом року – зокрема, почали роботу в 20 числах лютого 2020 року”, – зауважив секретар РНБО.