Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович повідомив, що цього тижня існує ймовірність погіршення ситуації у Харківській області. Про це Арестович розповів у розмові з російським юристом, правозахисником Марком Фейгіним 18 червня.

Також він зазначив, що російські загарбницькі війська накопичили сили і можуть почати наступати у бік Харкова.

“Процитую президента. Він сказав учора, що тиждень буде історичним. Здебільшого він говорив це про голосування за прийняття про передачу України статусу кандидата в ЄС, але попередив, що на Харків наступатимуть і навколо Сєверодонецька буде велика битва. І ось це угруповання, яка на півдні Білгородської області, не виключено, що почне рухатися цього тижня, і буде направлено додатково у бік Харкова. Ми точно не знаємо, але виключати не можна, тому що вона досягла стадії операційної готовності”, – заявив він.

Арестович зауважив, що окупанти продовжують пересуватися вперед на півночі області та здійснює ракетні удари по Харкову.

“Противник сьогодні намагався рухатися умовно кажучи на Старий Салтов, туди на Дергачі, у загальному напрямку на північ, на Російську Лозову точніше, і б’є по Харкову протягом дня і вчора бив різними засобами. Тобто Харків це класичне прифронтове місто, яким наносяться удари, гинуть люди. Тому ще раз закликаю харків’ян не манкувати сигналами повітряної тривоги та йти в укриття одразу, берегти дітей, а по-доброму вивезти дітей звідти, бо боюся, це надовго”, – сказав радник голови ВП.

При цьому всьому Арестович наголосив, що ворогові не вдасться захопити Харків, проте високий рівень небезпеки для цивільних зберігається.

“Сухопутні коридори, заходи, де хочеш, кордон поруч російський. Складна ситуація для нас. Тому президент і сказав, що можуть бути складнощі в районі Харкова для нас. Я впевнений, ще раз наголошу, що Харків їм не взяти, вони напевно навіть не намагатимуться особливо, але вогонь артилерія вестиме і це вкрай небезпечно для мирних жителів. Відповідно, їм слід прислухатися до рекомендацій військової адміністрації”, – зазначив він.

20 червня правоохоронці почали опрацьовувати факт обстрілу російськими окупантами Малоданілівської територіальної громади. Про це повідомили у прес-службі МВС України.

“Ворожа ракета потрапила в дорогу перед Харківською зооветеринарною академією та утворила вирву глибиною чотири метри та діаметром 12 метрів. Внаслідок обстрілу будівля академії зазнала значних пошкоджень: вибухом вибито 160 вікон, зруйновано будівлі. Слідчі зафіксували всі пошкодження та вилучили уламки ракет у МВС України.

Тим часом полковник запасу Олег Жданов в ефірі програми “ТСН” висловив свою думку щодо розмов про можливий наступ окупаційних військ на Харків, який і так регулярно обстрілюють.

Телеведучий запитав, наскільки високою є ймовірність того, що армія загарбників спробує висуватися на Харківський напрямок. На це питання військовий експерт відповів, що жодного наступу на Харків не відбудеться як мінімум найближчим часом:  

“Бо це все, на що здатні російські сили на сьогодні. Вони трохи підібрали резерву, і лише змогли нас трохи відсунути від державного кордону”.

Далі наш досвідчений військовий експерт зазначив: 

“На жаль, так, справді, артилерія може діставати до околиць міста. Але на подальше просування навряд чи варто очікувати”. 

Полковник запасу ЗСУ пояснив, що Харків – це обманний маневр, який вигаданий для того, щоб військове керівництво країни було вимушене перекинути частину військ зі східного напрямку на Харківське.  

Ведуча “ТСН”, у свою чергу, поцікавилася, коли може статися спроба звільнення Херсона. Але однозначної відповіді це питання у військового експерта немає. Олег Жданов пояснив, що зараз відбувається процес підготовки до контрнаступу, але коли воно проводитиметься, невідомо.