Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні розглянула два питання щодо телеканалу “Прямий” і по одному з них оголосила санкцію “попередження”.

Як повідомляє “Детектор Медіа”, перевірку висловлювань Пояркова Нацрада призначила ще в січні 2020 року, але розглянули її результати тільки зараз.

Зокрема, 9-го січня минулого року Нацрада отримала звернення від якоїсь громадянки Касьяненко зі скаргами на Пояркова, “який ображав честь і гідність Володимира Зеленського, членів його сім’ї, громадян України, окремі етноси і вживав нецензурну лайку”.

За результатами моніторингу, в зазначеному ефірі авторської програми “Поярков News” від 27 грудня 2019 роки її ведучий дійсно назвав Володимира Зеленського “маленьким чмом”, “криворізьким сц*кунятком” та іншими подібними назвами, а його батька назвав “тупим”.

За підсумками перевірки Нацрада постановила оголосити каналу попередження за порушення двох норм закону “Про телебачення і радіомовлення” щодо захисту дітей від шкідливого контенту.

Відзначено також порушення частини 5 статті 28 зазначеного закону: про те, що “мовник не має права поширювати програми і передачі, здатні впливати на нормальний фізичний, розумовий або моральний розвиток дітей та юнацтва”, а також частини 2 статті 62 цього ж закону: про тому, що “мовникам забороняється поширювати, а також анонсувати” потенційно шкідливі програми і передачі, крім добового відрізка з 23.00 до 6.00 та на каналах з обмеженим доступом.

“Мені, як колишній журналістці, яка довгий час працювала, соромно за свого колегу, який собі дозволяє такі речі. Заперечувати, колеги, то, що ці речі не мають впливу на дітей – подумайте про своїх дітей, до речі – не потрібно цього робити. Я вважаю, що це безумовно є порушенням професійної етики “, – заявила на засіданні голова Нацради Ольга Герасим’юк.

“Замість того, щоб заряджати ваші ефіри і в YouTube в тому числі, щодня повідомленнями про те, що Нацрада закриває канал, подбайте про те, щоб ваші журналісти поводилися належним чином”, – додала Герасим’юк. Промовці слідом за нею, члени регулятора погодилися, що лексика Пояркова була “вульгарною” і “неприпустимою”.

Директор “Прямого” каналу Володимир Сташевський, який також був присутній на засіданні, апелював до свободи слова і до того, що Сергій Поярков “деякий час жив в США і так сприймає свободу слова”.

Юрист каналу Лариса Руденок додала, що канал не погоджується з підставами для перевірки і вже оскаржив рішення Нацради про її призначення, а зараз йде розгляд справи в суді. Руденок зазначила, що заяви про посягання на честь і гідність повинні надходити від самої людини, і в даному випадку це повинен бути сам Зеленський.

Під час розгляду питання щодо винесення попередження під стінами Нацради зібралося з десяток активістів з плакатами на підтримку “Прямої”, а канал вів власну трансляцію того, що відбувалося:

Канал “отримав попередження від Володимира Зеленського за критику його правління в прямому ефірі. Формально попередження винесла Нацрада на чолі з Ольгою Герасим’юк, дамою з” плюсів “. Чи сепаратистським і проросійським каналам, зауважте. Ні. Але ми ж розуміємо, хто ініціатор рішення. Вдивіться в це обличчя. Обличчя цензури. Це особа цієї епохи “, – написав Березовець за підсумками засідання в четвер, 14 листопада.

Відзначимо, що телеканал “Прямий”, який пов’язують з Петром Порошенком, та “5 канал”, що належить йому, в останні хвилини 2019 року показував не привітання президента Володимира Зеленського, а привітання самого Порошенка.