Нещодавно прийнята резолюція Європарламенту щодо Росії свідчить, що ЄС має намір і надалі запроваджувати серйозні економічні заходи проти країни-агресора. Якщо раніше дії Росії розцінювалися Брюселем, як загрозу виключно її географічним сусідам, то зараз її розцінюють як загрозу безпосередньо усьому обєднанню. Наразі застосовуватиметься широкий арсенал антиросійських санкцій допоки заходи не досягнуть потрібних Європі результатів. Про це заявив журналіст Іван Яковина.

В ефірі одного з українських телеканалів він пояснив, що прийнятя подібної Резолюції є доволі важливим кроком, який продемонстрував, що посилені санкції проти Росії підтримують у Європі. Це свідчить про неминучість посилення санкційних заходів щодо Москви.

За його словами, у Євросоюзі сподівалися, що після анексії Криму Росія заспокоїться, а Брюсселю і Москві вдасться домовитися. Однак цього не сталося, а у Кремлі стали вважати, що ЄС боїться Росії. Але зараз політика Євросоюзу змінилася – щодо РФ впроваджуватимуться безліч санкцій допоки, доки Європа не досягне своєї мети.

“Але Путін вважав, що ЄС його боїться, а тому можна робити все, що хочеш – і диверсантів посилати, склади підривати, хімзброю використовувати, війни починати, опозиціонерів вбивати. ЄС мовчав до певного часу, але наразі ця вся махина ЄС дуже повільно починає розвертатися і змінювати ставлення до Росії, причому відразу на різко негативне. Якщо розворот почався, зупинити його майже неможливо. Допоки Брюссель не впровадить проти Росії всі можливі і неможливі санкції, махіна буде працювати”, – зазначив Яковина.

Також він додав, що якщо раніше Росія розглядалася ЄС в якості загрози сусідам російської держави, то наразі Європа в політиці Москви бачить ризики для всього наднаціонального об’єднання.

“Його (Путіна, – ред.) стали розглядати вже не як загрозу сусідам ЄС, а самому ЄС, і методи до нього відтепер застосовуватимуться відповідні. Думаю, наразі будь-який різкий рух з боку Кремля викликатиме ще більш жорстку реакцію з боку країн ЄС”, – підкреслив Іван Яковина.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.