Американський дипломат, експосол США в Росії, колишній заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу вважає, що Україні вдасться повернути контроль над Донбасом у доступному для огляду майбутньому. Таку думку він висловив в інтерв’ю головній редакторці видання “ГОРДОН” Олесі Бацман.
Дипломат висловив припущення, що повернення цих територій може відбутися ще за каденції Джо Байдена (перший термін при владі якого має завершитися у 2025 році, хоча не виключено, що він буде балатуватися на другий).
“Я думаю, що Донбас можуть повернути за адміністрації Байдена. Я трохи менш оптимістичний щодо Криму, я думаю, що це займе більше часу”, – сказав Вершбоу.
Політик наголошує, що для повернення Криму має спрацювати більше змінних, зокрема, відставка з посади Володимира Путіна та поява на політичній арені Росії нових лідерів.
“Вони можуть бути не демократами, вони можуть бути представниками путінської школи дипломатії, але вони все одно усвідомлюватимуть, що окупація Донбасу більше нашкодила безпеці Росії, ніж збільшила її. І знову ж таки, я не знаю, як довго Путін залишатиметься у владі”, – зазначив колишній посол США в Росії.
Однак, дипломат звернув увагу, що конституція країни зазнала певних змін, за якими Путін може залишитися на своєм пості ще до 2036 року.
“Але я чомусь вважаю, що, з огляду на протести і загальний рівень невдоволення в Росії, прогресивніші лідери можуть прийти до влади раніше, ніж прогнозує більшість людей”, – сказав Вершбоу.
Екс-чиновник додає, що західні країни “мають продовжувати підвищувати ціну для Росії” за її агресію на Донбасі.
“Тобто не лише зберігаючи санкції, введені ще 2014-го і 2015 року, але і поступово збільшуючи економічний тиск, продовжувати нарощувати підтримку Збройних сил України. Зокрема це стосується і раніше перерахованих мною можливостей, таких як присутність в Україні сил НАТО або США і продовження політичної ізоляції Росії з метою у підсумку переконати Путіна, що йому було б краще укласти договір, який поверне Донбас під контроль України, а не продовжувати нинішню ситуацію “ні війни, ні миру”… Така стратегія може не дати швидких результатів, але я думаю, що потрібно продовжувати посилювати тиск на Росію, пропонуючи їй вихід із кризи шляхом перемовин”, – вважає дипломат.
У питанні Криму, на його думку, західні країни й далі мають наполягати на його незаконної анексії Росією і підтримувати територіальну цілісність України.
“Я думаю, що ми маємо продовжувати відкидати приєднання Криму, як ми відкинули приєднання країн Балтії до Радянського Союзу після 1940 року. Отже, рішення може не статися одразу, але ми зберігаємо принципову позицію, і рано чи пізно злодій має повернути викрадене майно законним власникам”, – сказав Вершбоу.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.