Обраний президент Молдови Майя Санду прийняла присягу на церемонії інавгурації в Палаці республіки в Кишиневі.

У листопаді вона в другому турі виборів обійшла чинного президента Ігоря Додона.

“Клянуся віддавати всі свої сили і вміння в ім’я процвітання Республіки Молдова, додержуватися Конституції та законів країни, захищати демократію, основні права людини, суверенітет, незалежність і територіальну цілісність Молдови”, – сказав Санду вступаючи на посаду.

В інавгураційній промові президент звернулася до національних меншин російською, українською, гагаузькою та болгарською мовами.

Другий тур виборів президента Молдови відбувся 15 листопада. Кандидат від партії “Дія і солідарність” Майя Санду набрала 57,75% голосів.

Ігор Додон набрав 42,25%. Додон заявив про намір оскаржити в суді результати виборів, а Санду звинуватила його в спробі “узурпувати владу”.

Раніше глава конституційного суду Молдови Домніка Маноле оголосила Майю Санду новим президентом Молдови після того, як КС затвердив результати президентських виборів.

“Затверджуються результати виборів президента Молдови від 15 листопада 2020 року. Стверджується обрання Майї Санду президентом республіки. Це рішення Конституційного суду є остаточним і не може бути оскаржене жодним чином, вступає в силу з моменту прийняття”, – йдеться в постанові, яку зачитала голова КС .

Конституційний суд звернувся до парламенту Молдови, вказавши на необхідність виконання рекомендацій КСМ, зроблених під час затвердження результатів виборів президента в грудні 2016 року. Ці рекомендації стосуються внесення поправок в законодавство з метою забезпечення коректних виборів, незалежності ЗМІ у виборчій кампанії, прозорості фінансування кампанії, невтручання церкви у вибори і ряду інших обставин.

Термін повноважень Додона закінчується 23 грудня, інавгурація Санду відбулася 24 грудня.

Нагадаємо, Майя Санду вирішила в січні відвідати Україну з першим офіційним візитом як глава держави.

«У мене була зустріч з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, якому я подякувала за привітання з обранням на пост президента, яке надійшло від президента Володимира Зеленського. Домовилися, що мій візит до Києва відбудеться в січні 2021 року », – розповіла Санду.