Адміністрація президент США запровадила нові санкції проти Росії. Відповідний указ 15 квітня уже підписав Джозеф Байден.
За повідомленням прес-служби Білого дому, обмеження вводять через втручання Росії у вибори США у 2020 році. Санкції є відповіддю на “передбачувані неправомірні дії”, зокрема злом SolarWinds і спробу зірвати вибори президента.
Цей пакет санкцій націлений на викорінення шкідливої діяльності російського уряду на території інших країн.
“Ці санкції сигналізують про те, що США покладуть ще більші стратегічні та економічні витрати на Росію, якщо вона продовжить або посилить свої дестабілізаційні міжнародні дії”, – заявили у Білому домі.
Нові обмеження для Росії:
- Штати висилають 10 осіб з російської дипломатичної місії у Вашингтоні. До їхнього складу, як заявляє Білий дім, входять представники російських спецслужб.
- США вводять санкції проти 32 російських фізичних осіб і організацій.
- Санкції накладають на 6 російських технологічних компаній.
- З 14 червня 2021 року фінансовим установам США заборонено купувати при первинному розміщенні російські держоблігації.
“Ця директива надає повноваження уряду США розширювати санкції проти Росії щодо її державного боргу”, – пояснюють у Байдена.
У відповідному повідомленні про запровадження санкцій є згадка і про Україну. Так, мова іде про засудження загострення безпекової ситуації на кордоні з Україною, а також репресій, до яких Росія вдається в Криму.
Відтак у партнерстві з ЄС, Великобританією, Австралією та Канадою санкціонують 8 фізичних та юридичних осіб, пов’язаних з постійною окупацією та репресіями Росії в Криму. Діяльність Росії біля кордонів з Україною США назвали “односторонньою провокацією”.
“Трансатлантичне співтовариство єдинодушно підтримує Україну проти односторонніх російських провокацій вздовж лінії зіткнення на сході України, в окупованому Криму та вздовж кордонів України”, – заявив Білий дім.
Наостанок Білий дім закликав негайного припинити Росію накопичувати війська та вести агресивну риторику.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.