У світі зафіксували перший випадок смерті від коронавірусу серед лідерів держав. Першою жертвою COVID-19 став прем’єр-міністр африканської держави Есватіні Мандвуло Амброуз Дламіні (Ambrose Dlamini), пише Daily Mail в понеділок, 14 грудня.

Коронавірус у 52-річного політика виявили ще в середині листопада, однак тоді заявлялося, що ніяких симптомів захворювання у нього не спостерігається і він відчуває себе добре. На початку грудня стан Дламіні різко погіршився, і його були змушені доставити в лікарню в сусідньої ПАР. Там прем’єр провів близько двох тижнів, після чого помер.

Король Есватіні Мсваті III висловив свої співчуття з приводу смерті політика.

Дламіні народився в 1968 році в селі Мбекельвені в центральній частині Есватіні, що носила в той час назву Свазіленд. Довгий час працював в банківських структурах, пост глави уряду країни займав з жовтня 2018 року.

Раніше коронавірус виявляли у президента США Дональда Трампа, президента України Володимира Зеленського і президента Бразилії Жаіра Болсонару. Крім того, COVID-19 перехворіли прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і глава російського кабміну Михайло Мішустін.

Відзначимо, раніше ми писали, незважаючи на інформацію про те, що Зеленський переніс вірус, його соратник Юрій Камельчук вважає COVID-19 несправжньою хворобою. Він заявив, що не довіряє жодній вакцині в світі, тим більше від «вигаданого» захворювання.

Як повідомлялося, у світі станом на 14 грудня коронавірус зафіксували у 72,7 млн людей. Загалом від початку пандемії кількість померлих зросла вже до понад 1,6 млн осіб, а одужали майже 51 млн людей. Також за минулу добу виявили 537 361 нових випадків зараження коронавірусом, зокрема, 169 809 нових хворих зафіксовано в країнах Європи.