В суботу, 5 грудня, затримали суддю Верховного суду і ще чотирьох осіб. Це сталося в Празі, столиці Чехії.

Про це повідомляє видання “VESTI” з посиланням на генпрокурора країни Ленка Брадачова, не назвавши затриманих за іменами, а лише зазначивши, що один із затриманих є суддею Верховного суду в Празі, а інший – адвокатом.

“Всі вони звинувачуються в отриманні хабарів, зловживанні посадовими повноваженнями і легалізації доходів від незаконної діяльності”, – сказала генпрокурор і додала, що всім затриманим загрожує до 12 років позбавлення волі.

Затриманим суддею є Зденек Шофах, відзначило Чеське радіо, пославшись на своїх інформаторів в правоохоронних органах. За його інформацією, близько 50 поліцейських все ще продовжують обшуки в помешканнях затриманих. А обвинуваченим в зазначених злочинах адвокатом є відомий празький юрист Іржі Терінгель. Він відмовився прокоментувати факт затримання, не підтвердивши і не спростувавши його.

Празькі мас-медіа навперебій згадують, як Шофах двічі відмежовувався від виконання судових обов’язків за плагіат, а також залучався за керування автомобілем в нетверезому вигляді, що призвело до аварії.

Раніше президент Чехії Мілош Земан призначив лікаря-гематолога Яна блатних новим міністром охорони здоров’я. В уряді Андрія Бабіша він змінив міністра Романа Примулу, який пробув на посаді лише 37 днів, вляпався в скандал, і відмовився звільнятися навіть коли його до цього закликали самі прем’єр і президент.