Іноді все-таки потрібно наполегливо і багато разів повторювати цілком очевидні речі. Щоб зрозуміли навіть ті, кому розуміти взагалі нічого не хочеться. По Конституційному суду. Жорстко.

Такими словами розпочав своє повідомлення в Фейсбуці радник глави Офісу Президента України Андрія Єрмака Михайло Подоляк.

Передаємо його повідомлення без змін:

Суд в нинішньому складі (зрозуміло, що далеко не всі судді в цьому складі вирішили проявити себе з негативної сторони, але тим не менше) вважав за можливе активно і нахабно втрутитися у велику політику.

Мотиви? Різні. Вірніше, абсолютно очевидні для нас. І, як наслідок, вважав за можливе демонстративно відкинути нас на десяток років назад. Хотіли номенклатурної прозорості? Хотіли загнати чиновників в прозорий світ, як це прийнято в сучасних цивілізаціях? Хотіли обов’язкової декларації та відповідності витрат, рівня життя реальним доходам? Хотіли жорстких покарань для гламурних злодюжок і їх «щасливих» номенклатурних сімейств?

Так ось, нічого подібного. Ніяких прозоростей і ніяких покарань. Тільки хардкор класичної злодійської держави, яка десятиліттями затишно гніздилась на солодких Печерських пагорбах …

… КС цинічно відіграв всі назад. Ніяких компромісів. Гірше тільки те, що частина парламентських груп зробила вигляд, що нічого страшного не відбувається. А кризу – повноцінну і дійсно реваншистську кризу (а не всі ці pr-крики відомих груп відомих відставників про нібито реванш) – можна з легкістю вирішити … інфантильними заходами.

Типу відновимо декларації, але покарання залишимо солоденьке таке, щоб нікому боляче не було). Але покарання, адже є. Боляче ж буде. Погана історія. Дуже. Половинчасте рішення, яке явно створює нам ще більше проблем …

… Висновки прості. КС абсолютно не правий і абсолютно даремно вирішив по/ведмежому продовжувати грати у велику політику. Фінал обов’язково матиме особистий список санкцій підґрунтя .. ВР (і окремі активні депутати), вирішивши стати миротворцями і зіграти в класичну розвідну гру «і вашим, і нашим», тільки погіршили ситуацію і в будь-якому випадку будуть змушені прийняти для себе остаточне рішення – держава прозора або трошки тіньова? ..

Венеціанська комісія витончено і в чомусь недвозначно заявила (хоча і в блискучих дипломатичних формулюваннях, властивих сучасній Європі), що КС перейшов червоні лінії, Володимир Зеленський абсолютно правий у своїх оцінках КС і що країні негайно потрібні ефективні рішення.

І рішення ці не можуть мати абстрактний характер, маскуючи явно спробу старих еліт відкотити нас в «прибутково/видаткову номенклатурну непрозорість» …

Ну і головне, Президент продовжує наполягати на необхідності дотримуватися того пакту про прозорість, який був підписаний між державою і суспільством. Це обов’язкова умова…