Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук у своєму щотижневому звіті розповів про ситуацію з тарифами на тепло та гарячу воду.

Також він нагадав про дискусію з Асоціацією міст України з цього питання.

“Провели цього тижня широку дискусію з Асоціацією міст України, під час якої домовилися, що на місцях не підвищуватимуть тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні. Має бути підготовлений меморандум, у якому ці та інші домовленості будуть закріплені. Зокрема про те, що ТКЕ зможуть укласти з Нафтогазом річні контракти за вигідною ціною, а також, що буде проведена спільна робота над реструктуризацією заборгованості перед Нафтогазом, яка утворилася через так звану “різницю в тарифах”, – підкреслив він.

Прем’єр зазначив, що існує розпорядження уряду, згідно з яким ціна на ринку газу з 1 лютого не може перевищувати 6,99 грн за кубічний метр, а НКРЕКП підтримав рішення про обмеження тарифу на розподіл газу за ціною не вище 1,79 грн за кубометр.

“Це дозволить захистити населення в період коронакризису від неконтрольованого зростання ціни на ринку газу. А навесні всі газопостачальні компанії повинні будуть представити свої річні продукти для населення за вигідною фіксованою ціною”, – додав Шмигаль.

#ПМ_тиждень #PM_weekly

💬 Провели цього тижня широку дискусію з Асоціацією міст України, під час якої домовилися, що на…

Опубліковано Денис Шмигаль Неділя, 24 січня 2021 р.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що голова АМУ (Асоціація міст України) В. Кличко звернувся до Президента України В. Зеленського щодо недопущення кризи у системі теплозабезпечення населення та соціальних об’єктів.

У зверненні, зокрема, зазначено, що вартість природного газу для виробників тепла у грудні 2020 року склала 6103,1 грн/тис м3 (без ПДВ та інших надбавок), але у тарифі на тепло для населення враховується вартість природного газу 4048,5 грн/тис м3 (без ПДВ та інших надбавок). Також постійно зростає вартість послуги з розподілу природного газу.

Таке зростання вартості природного газу та послуги з розподілу природного газу, ціни електричної енергії, збільшення розміру мінімальної заробітної плати (згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік») вимагає перегляду тарифів на теплову енергію та комунальні послуги в бік їх суттєвого збільшення. Оскільки за таких умов підприємства теплопостачання не зможуть існувати з діючими на сьогодні тарифами. А перегляд тарифів на теплопостачання для населення призведе до їх зростання майже у півтора рази.

18 січня 2021 року Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні встановив граничну ціну на природний газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн/м3 та вартість послуги на розподіл природного газу не більше 1,79 грн/м3.

“АМУ наголошує, що таке рішення не вирішує питання ціни природного газу у тарифі на теплопостачання для населення. А ухваливши таке рішення, Уряд розділив громадян України на дві категорії: тих, хто використовує природний газ для власних потреб, в тому числі індивідуального опалення, та тих, хто користується централізованим теплопостачанням, у вартість якого враховується ринкова ціна на природний газ”, – зазначає у зверненні Віталій Кличко.