У брата глави ОАСК Павла Вовка та його спільника НАБУ і САП виявили чималі обсяги готівки. Зокрема, понад 3,7 мільйона доларів, 840 тисяч євро, 20 тисяч фунтів, 230 тисяч гривень та навіть 100 шекелів.

Про це повідомляє НАБУ.

Крім того, правоохоронці знайшли документи глави ОАСК, його родича, а також речі, схожі на антикваріат.

Зауважимо, брата Вовка та його спільника затримали на “гарячому”. Вони мали отримати 100 тисяч доларів хабаря. Наразі вирішують питання щодо підозри для адвокатів.

Раніше ЗМІ писали, що затримали адвоката Юрія Зонтова (після одруження він взяв прізвище дружини). За попередньою версією, хабар нібито призначався для самого Павла Вовка.

Сам Вовк заявляв, що під час обшуків в ОАСК “сенсацій” не знайшли, нібито вилучили тільки якусь справу. Суддя коментував, що серед затриманих адвокатів називають ім’я його брата.

“Його, очевидно, просто використовують як “розхідний матеріал” для зведення особистих рахунків”, – написав Вовк.

Нагадаємо, раніше український журналіст Юрій Бутусов розкрив деталі схеми отримання хабарів, яку, за його словами, організував глава ОАСК Павло Вовк.

На своїй сторінці у Facebook Бутусов повідомив, що Зонтов заявив, що він – співробітник Служби зовнішньої розвідки України. Відомо також, що раніше затриманий теж був пов’язаний із правосуддям, адже працював адвокатом.

“Вовк організував глибоко законспіровану систему отримання хабарів. Кожного хабародавця аналізували, робота йшла тільки зі зрозумілими і відомими людьми, і лише з великими сумами”, – написав Бутусов, посилаючись на джерела.

За даними журналіста, сам глава ОАСК не брав участі в передачі хабарів, гроші через низку посередників надходили до його рідного брата. Разом із тим, Вовк нібито не раз зривав операції НАБУ із розкриття одержання неправомірної вигоди.

“Цього разу спрацювала жадібність – справа мала слухатися в ОАСК завтра, терміновість була виправдана ситуацією. І добре знаючи наші правоохоронні органи, Вовк не думав, що НАБУ ризикне передавати аж 100 000 доларів через ланцюжок посередників, який, здавалося, було неможливо відстежити”, – зазначив журналіст.

Однак у НАБУ все ж пішли на ризик і зафіксували факт отримання Зонтовим хабаря. Після цього, пише Бутусов, він повіз гроші у квартиру, яка є адвокатським офісом. У ній розташовані три сейфи для документів і цінностей.

За словами Бутусова, Зонтов користувався своїм статусом держслужбовця і завдяки роботі в розвідці міг вивозити “крадене в Україні” до інших країн.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.