Журналістам проекту “Схеми” вдалось дізнатись в яких умовах мешкає в.о. начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України Андрій Швець. За інформацією розслідування “Радіо свобода” він нібито оселився в елітному котеджному містечку Золоче на Київщині. У селищі є вертолітний майданчик і яхт-клуб.

Варто зазначити, що посада Швеця не є публічною, проте пресслужба відомства підтвердила журналістам, що це крісло займає саме він

Попри впливову посаду, Андрій Швець – непублічний посадовець, інформації про його призначення немає на сайті СБУ, його майнова декларація не доступна для громадян. Можливо, це через те, що він має статус «т.в.о.» (тимчасово виконуючий обов’язки), хоча керує усім слідством Служби безпеки України вже понад рік.

Відомо, що у “виконувачів обов’язків” немає необхідності публічно звітувати про свої доходи. Швець подавав декларації тільки на попередніх роботах в Міністерстві юстиції і Державної фіскальної службі.

У 2018 році він декларував грошові заощадження (трохи більше мільйона гривень), дві машини, землю в Київській області, квартиру на лівому березі в столиці і маєток, оформлене на батька, в селі Вишеньки Київської області (котеджне селище Золоче).

“Ріелтори називають його” найпрестижнішим “комплексом Київщини. Тут власні парки, дитсадок і школа, салон краси, фітнес-центри, SPA, фешенебельні ресторани, своя вертолітний майданчик і яхт-клуб”, – наголошується в матеріалі.

Швець і його сім’я нібито живуть в двоповерховому котеджі на більш ніж 200 квадратів. Маєток з басейном куплено в 2015 році.

Починаючи з червня 2020 го журналісти протягом декількох місяців помічали людей на території одного з найдорожчих особняків котеджного містечка і фіксували там машини сім’ї Швеця. Одна з них належала його 19-річної дочки, а дві інші – Mercedes і Toyota Camry – самому Швецю.

“Схеми” відзначили, що вдома досі офіційно не присвоєно поштову адресу, тому з реєстрів неможливо дізнатися вартість і дату покупки.

Журналісти вважають, що такий будинок коштує мінімум 11 млн гривень.

Крім того, з 2015 року батькові Швеця належав ще один особняк в Золоче. Це двоповерховий будинок на більш ніж 200 квадратів з басейном. Однак за кілька днів до публікації розслідування ділянка була продана.

“Схеми” вважають, що такі багатства складно пояснити офіційними доходами сім’ї Швеця.

При цьому в СБУ заявили, що після звільнення з Мін’юсту Швець займався більше року підприємницькою діяльністю і отримав майже 5 млн гривень.

 

“Будинок зводився на кошти батька, який отримав їх від реалізації старого будинку. Частина коштів використано з доходу батька від роботи за кордоном протягом більше трьох років. Додатково в придбання будинку кошти вкладала сім’я”, – відповіла прес-служба СБУ.

Згідно з даними Податкової, дружина Швеця за 22 роки офіційно заробила всього 70 тисяч гривень, а батько СБУшника – 245 тисяч гривень за цей же період. На нього також оформлена частка в фірмі з відносно невисокими доходами.

Дохід матері Швеця за 22 роки складе 1,2 млн гривень включно з банківськими відсотками і соцвиплатами. Сукупні офіційні доходи головного героя розслідування за цей же період, за інформацією журналістів, склали 7,425 млн гривень.

Андрій Швець з 2003 року працював в прокуратурі Київської області, потім в Податковій і Міністерстві юстиції. З кінця 2016 року він близько року пропрацював в юридичній компанії, яку сам же і заснував. У 2019 він ще на пів року повертався в приватний сектор