Офіс генпрокурора опублікував свою позицію з приводу відсторонення від посади голови Конституційного суду України Олександра Тупицького президентом Володимиром Зеленським. У Ірини Венедіктової розцінили це відсторонення як цілком законне.

“… Офіс генерального прокурора вважає, що відсторонення президентом України з посади судді Конституційного суду України у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності відбулося відповідно до вимог чинного законодавства України”, – йдеться в роз’ясненні.

У той же час позицію Правового департаменту секретаріату КСУ з приводу того, що положення ч.3 ст.154 Кримінально-процесуального кодексу України не поширюються на суддів КСУ і не можуть бути застосовані до них, у Венедиктової назвали необґрунтованою.

“Припинення повноважень судді Конституційного суду України або звільнення судді Конституційного суду України від посади не охоплюють питання тимчасового відсторонення судді Конституційного суду України у зв’язку з набуттям нею статусу підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення. Відсторонення від посади є одним з інститутів кримінального судочинства, закріплений в системі заходів забезпечення кримінального провадження … зокрема, в розділі 14 Кримінального процесуального кодексу України “, – заявили в Офісі, додавши, що порядок застосування такого запобіжного забезпечення кримінального провадження, як відсторонення від посади, містить як загальні норми, так і спеціальні, що стосуються суддів і осіб, що призначаються президентом.

“Гарантії незалежності суддів Конституційного суду України, в тому числі при здійсненні щодо них кримінального провадження, передбачені в Конституції України, Законі України” Про Конституційний суд України “та Кримінальному процесуальному кодексі України. У зв’язку з цим президент України, розглянувши клопотання в.о. . генерального прокурора про відсторонення від посади судді Конституційного суду України, прийняв законний указ відповідно до вимог чинного законодавства України “, – резюмували у відомстві.

Зазначимо, також в Офісі президента відреагували на офіційну заяву Конституційного суду України з приводу “неконституційного” відсторонення від посади Олександра Тупицького. Конституційний суд України (КСУ) і Офіс президента (ОП) обмінялися звинуваченнями з приводу відсторонення від посади голови суду Олександра Тупицького.

Відповідь ОП на звинувачення КСУ на адресу президента Володимира Зеленського була оприлюдненана офіційному каналі відомства в Telegram.

Варто зазначити, що КСУ 30 грудня назвало “неконституційним” рішення Зеленського відсторонити Тупицького з посади строком на 2 місяці. Суд звинуватив президента в порушенні законів і зажадав скасувати указ. В ОП у відповідь заявили, що Тупицький після свого відсторонення не мав права скликати спеціальне засідання КСУ, де було прийнято рішення про “неконституційність” дій президента. Це означає, що заява суду не має сили. В Офісі президента також пригрозили КСУ через те, що рішення про “неконституційність” було опубліковано на офіційному сайті суду. Там нагадали, що, згідно з регламентом, подібного роду інформація не може бути розміщена на даному ресурсі.

“Невідомо ким підготовлене повідомлення по суті є присвоєнням повноважень Конституційного суду”, – написали у Зеленського. Там назвали звинувачення КСУ “юридично нікчемними” і пригрозили кримінальною відповідальністю тим, хто публікував їх.

Варто відзначити, що восени 2020 року Конституційний суд мало не зруйнував антикорупційну систему в Україні, скасувавши кримінальне покарання для чиновників, які брешуть в деклараціях. Це викликало гостру реакцію української громадськості. Дана подія стала початком “війни” президента з цим судом.

Українці ж пишуть що це абсурд, Тупицький і судді, таємно закрились провели якесь засідання і щось там собі вирішили. Ким вони себе взагалі вважають?!