Українські експерти вже проводять експертизу оприлюднених аудіозаписів ймовірних розмов керівництва КДБ Білорусі, де обговорювали вбивство журналіста Павла Шеремета.

Про це повідомив заступник глави Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко ефірі Громадського радіо

“Для зразку, якщо не можна людину допитати для цього особисто, братимуть якийсь її публічний виступ і порівнюватимуть із записом. У цьому випадку доведеться йти саме таким шляхом. Експертизи потребують часу, це складна технічна та експертно-розумова робота”, – заявив Геращенко.

За словами Геращенка, експертизу голосів проводять українські фахівці з фоноскопічних експертиз, це відбувається в Україні. Результат дослідження буде відомий за кілька тижнів, можливо, місяць.

Заступник міністра також наголосив, що вбивство журналіста відбулося на території України, тому це справа, яку веде виключно наша країна, інші країни в цьому участі не братимуть, лише можуть допомагати з доброї волі розкривати ці злочини.

Водночас Геращенко висловив сумнів, що Білорусь сприятиме цьому розслідуванню. Він також додав, що країна може відмовити у допиті свідків, і можливості примусити її це зробити немає.

Зараз узгоджують дату і час, коли українські слідчі зможуть провести допит особи, яка опублікувала докази, щоб встановити більше обставин, як саме робили ці записи.

Геращенко уточнив, що це відбувається із залученням третьої сторони – правоохоронних органів країни, на території якої проводиться допит. Для цього потрібні міжнародні правові доручення, за якими країна, на території якої проживає свідок, дозволяє провести слідчі дії українських слідчих.

Нагадаємо, 5 січня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідчі дії в зв’язку з можливим “білоруським слідом” у справі вбивства журналіста Павла Шеремета можуть провести на території Європи вже в січні.

4 січня білоруська опозиція передала “Українській правді” записи розмов глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева. На записі звучать слова Зайцева, записані прихованим пристроєм 11 квітня 2012 року під час інструктажу співробітників елітного контртерористичного підрозділу КДБ “Альфа” в офісі Зайцева в Мінську. Зокрема, обговорюється спосіб вбивства Шеремета, який у той час жив і працював у Росії. Ставиться завдання його підірвати. І зробити це так, щоб вбивство стало публічним сигналом.

Нацполіція повідомила, що в грудні 2020 року отримала в розпорядження інформацію щодо можливих замовників вбивства журналіста Павла Шеремета з території однієї з країн Європи і буде проводити там слідчі дії.

Колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який розповсюдив аудіозапис, де силовики Білорусі обговорюють можливість вбивства журналіста Павла Шеремета, повідомив, що готовий свідчити у справі Офісу генерального прокурора України. Він також сказав, що передав відповідні докази українській стороні у грудні 2020 року.

У Міністерстві внутрішніх справ вважають, що записи 2012 року, на яких начебто білоруські спецслужби обговорюють намір убити Шеремета вибухівкою, відповідають версії українського слідства і на справі ветеранів АТО й волонтерів не позначаться.