В Україні з’явиться Центр тривалого зберігання вакцин в наднизьких температурах. Там будуть розміщені спеціальні холодильники, в яких хочуть розмістити вакцину від коронавируса, що вимагає зберігання при температурі від -60 до -80 градусів.

Про це в Facebook повідомив глава парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький.

За даними Радуцького, один холодильник для препаратів обсягом 1 тис літрів (приблизно на 250 000 доз) вже знаходиться в Україні, очікують доставку ще 20 таких же.

Центр буде розташовуватися безпосередньо в Києві або поблизу аеропорту “Бориспіль”. Уже з цього центру вакцину будуть направляти в регіони. Планується, що доставкою займуться логістичні компанії, у яких є необхідне обладнання. У спеціальних термобоксах препарат будуть доставляти в регіони, де вона зможе зберігатися до п’яти днів у звичайному холодильному обладнанні (при температурі від +2 до +8 градусів).

Нагадаємо, раніше Радуцький заявляв, що Україна може запропонувати виробникам вакцини проти коронавируса свої послуги з транспортування препарату в різні країни на літаку “Мрія”, щоб прискорити початок її поставок в країну.