У Верховну Раду України внесли законопроект №4583 про суспільно важливі послуги з перевезення пасажирів.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій на своїй сторінці в Facebook.

Далі прямим текстом:

Початок завершення ери старих маршруток.

Під час карантину всі ми ще сильніше переконались у тому, що хочемо чистий і безпечний громадський транспорт, а не пекельні маршрутки з порушенням вимог безпеки.

Саме для того, щоб наші міста мали дієвий інструмент і можливість замовляти якісні транспортні послуги, ми розробили та вже зареєстрували у Раді законопроєкт №4583 щодо суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів.

Що він змінює:

  • міста не просто укладатимуть договори, а визначатимуть критерії якості транспортних послуг. Наприклад, низька підлога, кондиціонування, ремені безпеки, тощо.
  • міста самі визначатимуть ціну і справедливо платитимуть за кілометри, які обслужено. Адже предметом закупівлі будуть маршрути із конкретним кілометражем. Так ми прибираємо дискримінацію пільговиків.
    міста як організатори перевезень матимуть можливість накладати штрафи на перевізників за невиконання умов договору.
  • послуги закуповуватимуться виключно через систему ProZorro. Цим ми ліквідуємо не завжди прозорі конкурси на маршрути та запровадимо відкриту конкуренцію серед перевізників.
  • громадський транспорт на маршрутах в центрі та історичних районах міст має бути максимально екологічним.
    перехід на валідатори та безготівкові розрахунки. Це зручність для пасажирів і чіткий контроль за обсягами надходжень і кількістю перевезених пільгових категорій, які нарешті не будуть питати, чи можна їм скористатися маршруткою. Так ми унеможливимо ситуації, коли водії не пускають пільгові категорії.
  • плюси для перевізників – чіткі правила і вимоги, виписані у договорі. Завдяки цьому вони зможуть планувати оновлення свого автопарку, контролювати надходження і мати гарантію відшкодування перевезення пільгових категорій пасажирів.

У підсумку ми отримаємо безпечний і комфортний транспорт з можливістю оплати карткою, який їздитиме за графіком.

Паралельно з цим працюємо з нашими постійними партнерами з Європейського інвестиційного банку над оновленням громадського транспорту у десятках українських міст на більш сучасний та екологічний. Це саме ті інструменти, які ми даємо на місця і дуже важливо, щоб громада спонукала місцеву владу ними користатись.