Кримську платформу потрібно зробити успішною, щоб вона не перетворилася на провал. Про це 9 січні в ефірі радіо “Крим.Реаліі” заявив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Окрім заяв, мають бути озвучені конкретні кроки, які робитимуться цими державами, щоб російські війська дійсно залишили Крим. Треба зробити все, щоб Кримська платформа стала успішною і не закінчилася провалом”, – сказав він.

Лідер Меджлісу зазначив, що країни – учасниці Кримської платформи мають посилити санкції проти Росії як окупанта і виступити “за негайне ембарго на російські енергоносії”.

“Або ж ці уряди максимально скоротили б будь-які взаємини з Росією, оскільки її дії загрожують і їхній безпеці, і їхнім народам. Я розумію, що це надзвичайно складно для окремих держав, що це пов’язане з економічними втратами, але треба ж якось зупинити російську загрозу, яка розповзається усім світом”, – пояснив Чубаров.

Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, запобігання порушенню прав людини і захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму.

Передбачають, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав та урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, в форматі експертної мережі.

Офіційно діяльність Кримської платформи буде розпочато на інавгураційному саміті, проведення якого заплановано на 2021 рік у Києві.

У грудні 2020 року перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова говорила, що саміт Кримської платформи планують провести у травні 2021 року, його підсумком має стати декларація, яку зможуть підписати всі учасники саміту.

У січні 2021 року заступник голови Офісу президента України Ігор Жовква сказав, що саміт хочуть провести влітку.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Зараз між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.