Дружина президента України Олена Зеленська не любить публічності, чим викликає особливий інтерес до своєї персони. Їй часто адресують негативні висловлювання українці, які критикують першу леді за бездіяльність. Сама ж вона вважає цю критику необгрунтованою, стверджуючи, що займається важливими для українського суспільства проектами, але не має наміру голосно афішувати їх заради “публічності”.

У той же час психологи допускають, що Олена Зеленська може бути “сірим кардиналом” президента, хоч вона і запевняє, що не втручається в політику. При цьому дружина українського лідера зізнається, що дає поради своєму чоловікові, до яких він прислухається. Про те, чим Олена Зеленська дійсно займається в ролі першої леді, вона розповіла в інтерв’ю ВВС Україна.

“Роль першої леді не передбачає будь-яких чітко визначених обов’язків, тому першим викликом було знайти себе в ній. Я не хочу обмежуватися тільки представницькими функціями. Перша леді в будь-якій країні — це голос, який чують, і це створює багато можливостей для гуманітарної роботи”, — розповіла Зеленська про себе через майже півтора роки діяльності в якості першої леді.

В даний час, як стверджує Зеленська, вона займається трьома напрямами — поліпшенням шкільного харчування, культурною дипломатією і створенням рівних можливостей для українців. За словами першої леді, їй вдалося вже досягти перших результатів своєї діяльності. Зокрема, завдяки проектам Зеленської, в школах почали оновлювати меню, в музеях з’явилися аудіогіди українською мовою, а Україна стала повноправною партнеркою міжнародної ініціативи рівних прав та можливостей “Біарріц”.

Також в обов’язки Зеленської як першої леді входить супровід президента під час офіційних візитів. Під час закордонних поїздок, як і у Володимира Зеленського, у неї є власний графік, який передбачає взаємодію з першими леді інших держав. Однак, як зізналася Олена, вона до цих пір продовжує співпрацю з “95 кварталом”.

“Так, все менше і менше часу можу їй (роботі на” 95 Квартал “— ред.) приділяти, але… Це — моя друга сім’я. Я занадто багато сил і енергії вкладала в цю роботу протягом майже двадцяти років, щоб її покинути. Це мій емоційний шелтер (тайник — ред.). Колеги — мої друзі, які не змінили свого ставлення до мене з-за зміни мого статусу, і я це дуже ціную. Після обрання Володимира я припинила роботу в проекті “Вечірній квартал “. Але існують також інші проекти”, — розповіла Зеленська про роботу в “95 кварталі”, але не уточнила, в яких саме проектах вона бере участь.

Що стосується впливу Олена Зеленської на чоловіка, то вона запевнила, що майже не дає порад чоловікові з політичних питань. При цьому психолог Олена Рихальська вважає, що це не зовсім так, оскільки за відмовою від надмірної публічності криється, швидше за все, типаж “сірого кардинала”. На Банковій же стверджують, що в політику перша леді не втручається, хоч і навідується до Офісу президента.

“Володимир дуже поважає її думку. Вона не дає поради, але може озвучити свою думку. При цьому дуже коректна в своїх висловлюваннях. І я не думаю, що коментує якісь політичні рішення. Зокрема, публічно. Ніколи”, — розповіли в ОПУ.

Сама Олена зазначає, що її думка і поради важливі для Володимира Зеленського, але тільки як для її чоловіка, але не президента України.

“Як чоловікові — постійно. Як президенту — майже ніколи. Як мій чоловік — він завжди прислухається, а у президента для цього є радники”, — відповіла Зеленська на питання про те, як часто вона дає поради чоловіку.

Нагадаємо, що через постійну критику діяльності першої леді України Олени Зеленської український глава вирішив закріпити її обов’язки в законодавстві країни. Президент обурений з безпідставними нападками з боку громадськості на свою дружину, тому всерйоз задумався про створення закону, який регулюватиме інститут першої леді.