Європа, як і світ загалом, повинні уважно слідкувати за ситуацією в Україні пов’язаною з агресивними діями Росії. Це питання буде одним із основних під час саміту «Бухарестської дев’ятки» 10 травня, а також під час саміту Альянсу в червні у Брюсселі.

Про це заявив Президент Польщі Анджей Дуда у понеділок в Бухаресті під час спільної пресконференції з Президентом Румунії Клаусом Йоганнісом в рамках офіційного візиту до Румунії.

«Ані Європа, ані світ не повинні відводити очей від цієї частини світу. З одного боку, ми усі повинні підтримувати Україну, а з іншого ми повинні стояти на сторожі нашої безпеки, оскільки як для Польщі, так і для Румунії – це східний фланг НАТО», – заявив Дуда.

Президет Польщі вкорте наголосив на нещодавній передислокації частини російської армії до українських кордонів. Ще два тижні цю ситуацію оцінювали не інакше як «було величезною проблемою і становило небезпеку подальшої агресії проти України». Він зауважив, що зараз російські військові підрозділи повертаються до своїх постійних місць дислокації.

«Але немає жодних сумнівів, що ситуація там є дуже складною, адже частина території України залишається окупованою, йдеться, зокрема, про частини Донецької та Луганської областей», – констатував Дуда.

Польський лідер зауважив, що Росія дуже вміло провела перекидання значної кількості своїх військових підрозділів до кордонів України, а відтак НАТО має на це звернути увагу в першу чергу з військової точки зору. На його переконання, в останні роки спостерігається агресивна поведінка Росії, її безсумнівне повернення до імперської політики, проявом чого стала агресія проти України в 2014 році, окупація Криму та частини східної України.

«Зараз дуже важливо показувати, що НАТО є живим Альянсом і реагує на зміну ситуації», – наголосив Дуда.

Глава Польської держави висловив задоволення, що в саміті «Бухарестської дев’ятки» 10 травня візьмуть участь Президент США Джо Байден і генсек НАТО Єнс Столтенберг.

«Це показує, наскільки ця зустріч є важливою і сприймається позитивно в НАТО. Це демонструє євроатлантичну єдність, що зараз дуже важливо», – наголосив Дуда.

Президент Польщі зауважив, що «Бухарестської дев’ятка» є «важливим форумом в рамках НАТО», а участь Байдена і Столтенберга свідчить про те, що «ситуація в цій частині Європи заслуговує на особливу увагу».

«Тому я не маю жодних сумнівів, що питання України, зокрема безпека і шлях України до НАТО, а також загалом питання східного флангу НАТО, матимуть важливе значення на наступному саміті НАТО у Брюсселі», – наголосив Дуда.

Він додав, що зараз важливо під час саміту «Бухарестської дев’ятки» детально обговорити це питання, аби згодом, під час саміту НАТО, «представити спільну позицію».

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.