Білорусь прагне до перемовин з офіційним Києвом і чекає на позитивне рішення від України. Раніше сторонам вдавалося домовлятися щодо низки питань, проте наразі українська сторона фактично не хоче вести діалог з Мінськом. Про це заявив глава білоруського уряду Роман Головченко.

У ефірі Білорусь 1 він розповів про те, що Мінськ готовий до перемовин з Києвом у будь-який час. І наразі Україна повинна відповісти на ініціативу Білорусі.

“Ми в будь-який час готові сісти за стіл перемовин з Україною і повернутися до того партнерського формату, який існував до цього. Але м’яч наразі на українській території”, – сказав Головченко.

При цьому він додав, що в нещодавньому минулому білоруській владі вдавалося домовлятися з Україною. Однак з певного моменту у Києві відмовляються говорити з Мінськом.

“У нас іноді траплялися тертя, але ми знімали питання, йшли на взаємні поступки і продовжували далі торгувати. На жаль, наразі всі наші спроби вийти на контакт з колегами, задіяти наявні механізми не були сприйняті”, – підкреслив Роман Головченко.

Українсько-білоруські відносини зіпсувалися наприкінці серпня 2020 року після того, як Лукашенко припустився низки непідтверджених звинувачень на адресу України. Зокрема, глава республіки заявляв, що Київ нібито фінансує білоруську опозицію.

Тоді офіційний Київ назвав звинувачення Лукашенка необґрунтованими і оголосив про перегляд дипломатичних відносин з Білоруссю.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.