У середу, 2 грудня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про функціонування державного аграрного реєстру і удосконалення державної підтримки для працівників сільського господарства.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента в своєму Telegram-каналі.

Так, документ створює єдину державну інформаційну систему – Державний аграрний реєстр, який спростить надання таргетованої державної підтримки для сільгоспвиробників.

Державний аграрний реєстр – це електронна система, яка забезпечує аграріям більш простий доступ до програм державної підтримки і робить їх розподіл прозорим, тобто дозволяється стати взаємодії між працівниками сільського господарства і державою зручною і такою, що прослідковується.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала створення Аграрного реєстру на засіданні 4 вересня. Документ передбачає розширення сфери агродіяльності, представники якої можуть претендувати на дотації.

Також повідомлялося, що Верховній Раді України запропонували знизити ПДВ з 20% до 14% для аграрного сектора. Зазначено, що від зниження ставки ПДВ виграють не тільки сільгоспвиробники, але і переробники.