Україна та Молдова мають намір побудувати сучасну магістраль, яка дасть змогу скоротити тривалість поїздок між столицями двох держав до 5 годин.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський після підписання з Президентом Республіки Молдови Маєю Санду у Києві двосторонніх документів.

Захід відбувався без участі ЗМІ, транслювався наживо на сторінці глави Української держави у Фейсбуці.

“У нас є амбітна ідея – це будівництво сучасної магістралі, яка з’єднає Київ та Кишинів. Із цією метою ми обговорили будівництво прикордонного мостового переходу через річку Дністер. Це скоротить подорож між столицями наших держав до 5 годин”, – сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що такий проєкт сприятиме активізації торгівлі між країнами, спрощенню транзиту та покращенню міжлюдських контактів.

Також президент Республіки Молдова Мая Санду вважає своїм завданням підтримання постійного прагматичного співробітництва з Україною, яка є стратегічним партнером Молдови.

Про це Санду заявила після підписання двосторонніх документів з Президентом України Володимиром Зеленським у Києві.

На початку свого виступу Санду українською мовою сказала, що їй дуже приємно перебувати сьогодні у Києві з першим офіційним візитом як Президент Республіки Молдова, а потім продовжила виступ молдовською.

«Я рада бути в Києві як Президент, щоб відновити дружбу між нашими країнами на найвищому рівні. Останніми роками молдовсько-український діалог на рівні глав держав був практично призупинений. Я підтверджую, що Україна є стратегічним партнером для Республіки Молдова і підтримка постійного і прагматичного співробітництва з Україною є важливим завданням для Республіки Молдова та для інституту Президента», – сказала Санду.

Вона повідомила, що домовилася з Президентом Зеленським про те, щоб вивести відносини на інший рівень стратегічного партнерства. У цьому контексті Президент Молдови відзначила, що сьогоднішнє рішення створити раду Президентів Молдови та України є першим кроком на цьому шляху.