У Міжнародний день волонтерів Президент України Володимир Зеленський відвідав Військово-медичний клінічний лікувально-реабілітаційний центр Міністерства оборони України в місті Ірпені (Київська область).

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Глава держави ознайомився з роботою відділення реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками та обмеженими фізичними можливостями, неформально поспілкувався з військовослужбовцями та вручив державні нагороди.

Також Володимир Зеленський оглянув відділення фізичної та спортивної реабілітації, обладнання, яке використовується для відновлення українських військових після тяжких поранень.

Після цього відбулася зустріч Президента з працівниками центру та волонтерами. Глава держави наголосив на надважливій ролі волонтерів у захисті України в найважчі часи.

«Хочу подякувати всім волонтерам. Я вважаю, що завдяки вам на початку війни на Донбасі багато в чому було побудовано українську армію. Ту сучасну армію, яка в нас сьогодні є», – наголосив він.

Володимир Зеленський вважає, що саме волонтери дуже швидко знайшли ту національну ідею, яку багато років шукають для України.

«Волонтери своєю енергією та самовідданістю у 2014 році об’єднали всю Україну, захищаючи її від російської агресії», – зазначив Президент.

На його думку, держава в деяких речах має рівнятися на волонтерів. Володимир Зеленський пообіцяв звернути увагу на ті питання, де держава могла б допомогти й де вона недопрацьовує.

Є дещо в характері України, що дає нам велику надію та надихає. Для нас держава це не просто якась суто політична категорія, не щось абстрактне. Це справді у відчуттях людей – мати свою державу на своїй землі.

Такими словами починає своє повідомлення Володимир Зеленський у своєму телеграм-каналі.

Передаємо його слова прямим текстом:

Саме сьогодні, у Міжнародний день волонтерів, сказати про це дуже важливо.

Волонтерський рух в Україні помітно відрізняється від такої ж діяльності в інших державах. І це зумовлено не тільки конкретними історичними обставинами початку війни, коли волонтери України оформились як потужна сила.

Наші волонтери не обмежуються завданням, вирішення якого забезпечують. І в тому, що стосується питань фронту, і в багатьох аспектах соціального життя, де роль волонтерів є дуже цінною. Українське волонтерство – це перш за все про цінності, про вибір, про готовність жертвувати собою заради мети.

Волонтерство у нас за своїм сенсом завжди про набагато більше – про те, як має бути влаштоване життя в Україні і якою бути нашій долі.

Дехто з політиків казав, ніби держава у 2014 році могла обійтись і без волонтерів. Ні, не могла. Тому що це було не просто про матеріальне забезпечення війська.

Волонтери допомагали Збройним силам та нашим добровольцям усім необхідним, коли держава не здатна була це забезпечити. І саме волонтери, а не політики згуртували тоді суспільство на захист держави.

Волонтерський рух дав усій Україні найважливішу емоцію, яка допомогла вистояти у важкий час, – це впевненість, що зможемо захиститись, якщо будемо діяти спільно у власних інтересах. Це й був конкретний прояв саме народного прагнення до нашої державної самостійності.

До речі, часто спадає на думку, що було б набагато краще, якби у 2014-2015 роках волонтерів допустили й до виконання особливих дипломатичних завдань держави. Тоді Україна не припустилася б низки політичних помилок, з наслідками яких доводиться ще й досі боротися в переговорному процесі.

Тож сьогодні ми кажемо слова подяки кожному з наших волонтерів, кожному з багатьох українців, які долучилися до допомоги армії та державі.

І додам: вже зрозуміло, що наша держава базується саме на народному прагненні до самостійності, а український волонтерський рух відображає це прагнення найочевидніше.

Щиро дякую кожному з вас! І слава Україні!