Президент Володимир Зеленський закликав жителів рідного Кривого Рогу відповідально поставитися до другого туру виборів мера, який відбудеться 6 грудня.

Про це йдеться в його відеозверненні, опублікованому в п’ятницю, 4 грудня.

“Це місто мене загартувало і збагатило. Воно подарувало мені шкільні та студентські роки, кохану дружину і друзів на все життя. Це місто, в якому поховані мої предки, де живуть мої батьки, де народилася моя дочка. Мене завжди хвилює майбутнє Кривого Рогу, в якому б куточку країни я не знаходився, в якому б статусі я не був “, – сказав Зеленський.

“6 грудня ви будете вибирати людину, якій на наступні 5 років довірите долю нашого міста. Я дуже прошу Вас поставитися до цього вибору відповідально не лінуватися, йти на дільниці і нарешті вибрати мера, на якого давно заслуговує Кривий Ріг. Мера, який любить місто від Інгулу до Даманського, буде піклуватися про кожного його 126 км, побудує місто, яке буде дихати чистим повітрям на повні груди, улюблений “Кривбас” буде перемагати на новому стадіоні Металург, а з кожного хвилиною на квітковому годиннику Кривий Ріг буде рухатися вперед до успіху і процвітання “, – зазначив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що “не може агітувати ні за кого з кандидатів”.

“Але це і не потрібно. Ви люди розумні, самі все знаєте”, – сказав Зеленський в кінці відео.

Через кілька хвилин це відеозвернення Зеленського було опубліковано на офіційній сторінці партії “Слуга народу” в Telegram.

Відзначимо, другий тур місцевих виборів в Кривому Розі мав відбутися 22 листопада, проте чинний мер міста Юрій Вілкул, який в першому турі набрав 46% голосів, вирішив знятися з виборів через проблеми зі здоров’ям. 13 листопада його госпіталізували через проблеми з серцево-судинною системою.

Голосування перенесли на 6 грудня, а кандидатами, які будуть боротися за мерське крісло у другому турі, стали кандидат від партії “Слуга народу” Дмитро Шевчик, який набрав в першому турі 26% голосів, і висуванець від ОПЗЖ Костянтин Павлов, за якого 25 жовтня проголосували 9% виборців.

Саме Павлова вирішив підтримати Юрій Вілкул, назвавши його “самим порядним і принциповим”. Павлов відомий в політичних колах і в місті. Він був депутатом Верховної Ради VII і VIII скликань від фракції «Опозиційний блок». Запам’ятався тим, що голосував за «диктаторські закони» 16 сiчня 2014 року.

Вілкул обіймав посаду мера Кривого Рогу 10 років.