Президент Володимир Зеленський вшанував пам’ять жертв політичних репресій. Глава держави зазначив, що захист життя, здоров’я та гідності має бути найвищою цінністю держави.

Про це повідомляє Офіс Президента.

Від імені президента встановили кошик квітів до меморіального знака на в’їзді до Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”. Також поклали квіти до братської могили та пам’ятного знака польських поховань на території заповідника.

Трагічним символом злочинів тоталітарної системи і її варварських методів Зеленський назвав Биківнянський ліс. Тут у 1937 – 41 роках таємно ховали розстріляних та закатованих жертв НКВС. На думку істориків, може мовитись про 100 тисяч людей.

“Тоталітарна система застосовувала варварські методи розправи, руйнуючи тисячі доль і перетворюючи тисячі людей на таборовий пил”, – сказав Зеленський.

Президент зазначив, що сучасне покоління має пам’ятати про ці жертви, тому ставитиме життя, здоров’я та гідність – як найвищу цінність.

“Вшановуємо сьогодні пам’ять кожного загиблого і схиляємо голови перед тими, хто пережив пекло політичних репресій. Вічна їм пам’ять”, – додав глава держави.

Зазначимо, що у лісі поблизу селища Биківня Київської області у 1930–1940 роках таємно закопували тіла тисяч людей, репресованих і страчених НКВС. Уперше останки знищених радянською владою людей виявили у цих лісах восени 1941 року. Урядова комісія 1988 року встановила, що це місце поховання жертв сталінських репресій, страчених у 1936–1 941 роках.