Сьогодні Верховна Рада прийняла проєкт державного бюджету на 2022 рік у першому читанні. “За” проголосували 264 народних депутати.

Вартує зазначити, що під час презентації документу, голова бюджетного комітету ВР Юрій Арістов заявив, що під час підготовки до першого читання Комітет розглянув 3284 пропозиції депутатів і комітетів. Комітет рекомендує врахувати повністю або частково 1501 пропозицію.

А от зі слів міністра фінансів Сергія Марченка, всі дізнались, що бюджет “реальний збалансований і реальний до виконання”.

Також, що у проєкті передбачено достатньо коштів для фінансування всіх пріоритетних потреб держави в межах чинного законодавства і додав, що законопроєкт №6062 про Бюджетний кодекс, який був відкладений, не впливає на показники бюджету.

Він звернув увагу на те, що окрім кредитування, держава не надасть іншої підтримки бізнесу.

“У нас є єдиний механізм щодо підтримки бізнесу, це компенсація відсоткових ставок за кредитами і програма 5-7-9 для кредитування бізнесу. Інших прямих форм підтримки бізнесу не передбачається, тому що бюджет не є тим джерелом, який має фінансувати розвиток бізнесу”, – сказав міністр.

До того ж голова Рахункової палати Валерій Пацкан зазначив, що уряд вперше запровадив Бюджетну декларацію на три роки та Державний бюджет-2022 має формуватися з урахуванням її показників та визначених стратегічних орієнтирів.

Він не оминув увагою те, що Рахункова палата знайшла додаткові доходи в проєкті державного бюджету загалом майже на 33 млрд грн. Він висловив сподівання, що в остаточній редакції вони будуть враховані.

Валерій Пацкан водночас запропонував уряду звернути увагу на формування окремих видатків, зокрема, на виплату наступного року пільг і житлових субсидій, на збільшення видатків Пенсійного фонду тощо.

І наостанок зазначив, що, як і в попередні роки, уряд пропонує зупинити дію окремих показників, зокрема, рівень дефіциту і надання державних гарантій. Він підкреслив, що це порушення Бюджетного кодексу і Регламенту Верховної Ради.