У міжнародному аеропорту Адена в Ємені вибухнули три мінометних снаряди в момент, коли на літаку з Саудівської Аравії прибув новий уряд.

Про це повідомив 30 грудня телеканал Al Arabia.

Відомо, що сильний вибух стався всередині терміналу аеропорту, коли літак тільки прибув. Міністри, що знаходяться на повітряному судні, не постраждали, бо, вибух стався до моменту висадки. Пізніше міністрів перевезли під посиленою охороною в президентський палац “Ель-Маашік”. За даними ЗМІ, в результаті події вже загинуло 5 осіб, ще 20 – отримали поранення різного ступеня тяжкості. За інформацією місцевого телеканалу, вибух супроводжувався стріляниною.

Новий уряд прибув з Ер-Ріяда в Аден, який став тимчасовою столицею міжнародно визнаної влади Ємену після захоплення влади в Сані в 2014 році бунтівниками-хуситами.

У грудні президент Ємену Абду Раббу Мансур Хаді, який знаходиться в Саудівській Аравії, призначив новий склад з 24 міністрів.

Угода центрального уряду Ємену і сепаратистів з перехідної ради щодо врегулювання конфлікту між ними була прийнято з ініціативи Саудівської Аравії. За його умовами до складу нового уряду увійшли п’ять представників перехідної ради Південного Ємену, яка виступає за відділення півдня Ємену.

Уряд Ємену зробив адміністративний центр провінції Аден тимчасовою столицею, після того як повстанці з руху «Ансар Алла» (хусити) захопили владу в столиці Сана і вигнали звідти президента Абд-Раббі Мансура Хаді. Однак в серпні минулого року сепаратисти з перехідної ради Південного Ємену захопили урядові установи і військові бази в Адені і змусили прихильників центрального уряду передати їм владу, пізніше оголосивши про встановлення в південних провінціях самоврядування.