Кандидат в депутати Харківської міської ради Олексій Вац оскаржує скликання сесії Харківської міської ради VII скликання 2 грудня 2020 року, в ході якого планується змінити регламент. Інформацію про надходження позову підтвердив представник Харківського окружного адміністративного суду Владислав Василенко.

Про це повідомляє “Страна” з посиланням на “Суспільне”.

Вац звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з вимогою про “визнання протиправним та скасування індивідуального акту”. Відповідачем у справі вказано Харківський міський голова, а третьою особою – Харківська міська територіальна виборча комісія.

Кандидат в депутати вважає, що дії нинішньої міськради незаконні, а термін його повноважень закінчився.

“Термін повноважень – п’ять років. У ради сьомого скликання повноваження закінчилися максимально 18 листопада цього року. Крім того, у нас була адміністративно-територіальна реформа, процес децентралізації. У нас утворений Харківський район з адміністративним центром у м Харків. У нас Харківська міський рада 8 скликання – це новостворена рада на його базі. Є норма закону “Про статус депутатів місцевих рад”, яка говорить, що також припиняються повноваження при проведенні виборів. Вибори були призначені 25 жовтня”, – говорить Вац.

На думку Ваца дії міської виборчої комісії також є незаконними. Орган, вважає кандидат в депутати, повинен визнати вибори такими, що не відбулися.

Нагадаємо, на сесії Харківської міськради VII скликання, яку хочуть скликати на 2 грудня, повинні бути внесені зміни в регламент.

Згідно з цими зміни вводиться посада головуючого, якого обирають з числа депутатів, якщо на момент проведення першої сесії міськради міський голова обраний, але не бере участь в ній з поважних причин. Передбачається, що головуючий буде вести сесію до обрання секретаря міськради.

“При цьому дуже акуратно обходиться питання складення присяги міським головою. З моєї точки зору, ці зміни – спроба надати видимість легітимності процесам в новій міськраді при відсутньому мера”, – заявив депутат міськради Ігор Черняк.