Альтернитивний законопроєкт Дмитра Разумкова не вирішить проблему з КСУ. Якщо Конституційний Суд буде працювати у чинному складі, то він “знесе” законопроєкт спікера після прийнятя.

Таку думку висловив голова “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін. За його словами, законопроєкт не є альтернативою і не стосується відповідної проблеми з Конституційним Судом.

Підвищення кворуму КСУ

Водночас Шабунін зазначив, що спільний проєкт фракцій “Слуги народу” й “Голосу”, який пропонує підвищення кворуму Конституційного Суду України є робочим варіантом. Однак він сказав, що це тимчасове рішення, адже КСУ не може бути заблокований завжди.

Принаймні в конкретного складу суду заберуть можливість знищувати реформи – як це сталось з декларуванням і може відбутись з Антикорупційним судом та земельною реформою,– вважає експерт.

Він наголосив, що підтримує зупинку роботи суду у будь-який спосіб. За словами Шабуніна, КСУ є реальною загрозою національній безпеці і має бути заблокований максимально швидко.

Якщо цей суд попрацює ще якийсь час, то він знищить ключові реформи, які є умовою співпраці з Заходом, – вважає експерт.

Відзначимо, що історія з тещею голови Конституційного Суду, на яку зареєстровані ділянки і будинок під Києвом, але яка живе в окупованому російськими найманцями Донецьку, знов піднімає на поверхню непросте питання суддів, що мають зв’язки з так званими “ДНР/ЛНР”.

Судді, в яких залишились майно і родичі на окупованих територіях, і які продовжують їздити на ці території, – це загроза національній безпеці. Не примарна, а цілком реальна – останнє рішення КСУ найкраще підтвердження.

Про це у своєму блозі пиши Галина Чижик.

Таких суддів легко підвісити на гачок, і, даруйте, але не повірю, що будучи українським суддею можна просто собі кататись туди-сюди, не викликаючи уваги бойовиків до своєї скромної персони.

А потім тим самим суддям на розгляд потрапляють справи про українських військових чи справи бойовиків.

І якщо в справах щодо українських військовослужбовців такі судді проявляють принципову жорстокість, то за справи бойовиків або взагалі бояться братись, заявляючи самовідводи, або ведуть себе дуже м’яко.

Кілька тижнів тому з’ясувалось, що київська суддя Марина Заставенко, яка заборонила згадувати ім’я Медведчука книзі “Справа Василя Стуса”, пов’язана з окупованими територіями, і теж туди їздить, і навіть СБУ просила її звільнити, бо є ризики.

Таких, як Заставенко і Тупицький, залежних від російських бойовиків, в нашій системі сотні. Коли Громадська рада доброчесності підняла це питання, нас звинуватили в дискримінації “жертв війни”. Тоді Вища кваліфкомісія суддів з міркувань безпеки їх по-тихому переатестувала на закритих співбесідах. Питання незалежності не піднімали взагалі.

Тож тепер ці судді, які отримали гарантії безпеки там і безкарності тут, руйнують державу, прикриваючись її іменем.

Зупинити це можуть Вища рада правосуддя і СБУ. Тільки ось схоже, що не хочуть.