Рішення про введення санкцій проти власника проросійських телеканалів 112, ZIK NewsOne підтримала більша частина депутатів від “Слуги народу”. Однак Давид Арахамія заявив, що наразі не вивчав питання законності запровадження обмежень.

Загалом “слуги” нібито задоволені рішенням про введення санкцій проти проросійських каналів.

За даними телеграм-каналу Pavlovsky News, серед нардепів, які підтримали введення санкцій є Микола Тищенко, Марія Мезенцева, Мар’яна Безугла та інші.

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія запевнив, що введення санкцій проти медведчуківських каналів не можна порівняти із обмеженням свободи слова у Росії та Білорусі, адже в Україні триває війна. Однак сам політик наразі не вивчав законність такого рішення.

“Потрібно вивчити юридичну модель. Я не брав участь у підготовці рішення”, – пояснив Арахамія.

“Слуга народу” Данило Гетманцев назвав рішення РНБО про блокування телеканалів “дивним”.

“Знаю точно, що єдиний на 100% прогнозований результат будь-якого закриття ЗМІ – зростання його популярності. Дивне рішення РНБО, яке потребує пояснень”, – сказав Гетманцев.

Зауважимо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков утримався на голосуванні про введення санкцій проти проросійських ЗМІ. За його словами, санкції проти телеканалів – це погано і не важливо кому вони належать.

За даними ЗМІ, на черзі блокування – ютуб-канал одіозного Анатолія Шарія.

“Зараз це одна з тем, яку кулуарно обговорюють депутати. Найближчим часом повернуть кримінальні справи проти Шарія і тоді знайдуть інструменти для закриття його ресурсу”, – мовиться у повідомленні.

До слова, зараз лунає багато критики, ніби у президента взагалі нема повноважень вводити санкції проти громадянина України. Пояснюємо ситуацію. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав журналіст Юрій Бутусов.

Зеленський застосував санкції проти Козака законно – через фінансування тероризму. Докази зв’язків з терористами СБУ треба буде викласти у суді.

Як повідомляють джерела Цензор.Нет у РНБО, санкції проти Тараса Козака – власника телеканалів ZIK, 112, Newsone введені через причетність Козака до фінансування тероризму. Зараз лунає багато критики, ніби у президента взагалі нема повноважень вводити санкції проти громадянина України.

Згідно з даними слідства СБУ, структури Козака пов’язані з торгівлею вугіллям з окупованих територій, а готівкові кошти від цих операцій передавались в Україну для фінансування структур Козака.

І тому закон України про санкції стаття 1 надає державі такі повноваження:

“Санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність”.

Таким чином, згідно з законом санкції на Козака можуть бути застосовані як до суб’єкта терористичної діяльності. Процедура та порядок введення санкцій визначається виключно указом президента, а не законом, тому голова держави має право вводити санкції як тільки вбачає для цього достатньо підстав та доказів.

Зеленський застосував санкції проти Козака законно. Але тепер СБУ має висунути Козаку підозру у тероризмі, Генеральна…

Опубликовано Юрій Бутусовым Среда, 3 февраля 2021 г.

Встановлення санкцій указом президента згідно з законом не потребує рішення суду щодо визначення причетності громадянина до тероризму. Але право на захист у Козака залишається. Тепер Козак подасть до суду і Служба безпеки, і докази причетності його до терористичної діяльності треба буде викласти у суді.