Державне бюро розслідувань закрило кілька справ щодо ймовірних злочинів експрезидента України Петра Порошенка. Про це повідомив заступник директора відомства Олександр Бабіков в інтерв’ю “Українським новинам”.

Зазначається, що закрито 2 або 3 кримінальних провадження.

“Є справи, в яких заявники вказували його, як особу, причетну до скоєння злочину. Ряд таких справ були закриті”, – сказав Бабіков.

Водночас, чиновник не повідомив, які саме кримінальні виробництва закрито і хто виступав заявниками по них.

Що стосується можливого примусового приводу Порошенка на допит, яким ДБР жодного разу не користувалося, то Бабіков заявив, що такими діями займається Нацполіція.

“Доручення про привід виконує не ДБР, а органи поліції. Після отримання судового рішення про примусовий привід, воно було направлено до виконання в Національну поліцію. Нам важливий факт прибуття людини на процесуальні дії. Прийшов він сам або в супроводі дільничного – справа десята”, – висловився чиновник.

Раніше повідомлялося, що суд повторно наклав арешт на колекцію картин колишнього президента України Петра Порошенка, а також на завод “Кузня на Рибальському”.

Заарештовані картини наразі перебувають в музеї, оскільки ці речі потребують особливих умов зберігання, а всі бажаючі можуть побачити твори мистецтва.