Сьогодні завершився відведений законом термін на внесення змін в електронні декларації українських чиновників.

Журналісти одного з телеканалів виявили, що Президент України Петро Порошенко і заступник голови фракції БПП в парламенті, народний депутат Ігор Кононенко не внесли в декларації свої вілли в Іспанії, повідомляє Корупція. інфо

"Хочу нагадати, що в політику я прийшов з бізнесу, в якому пропрацював понад 25 років. І згідно з моєю декларацією, я є власником, кінцевим бенефіціаром 16 компаній, які є в нашій країні і за її межами. На цих компаніях близько 100 одиниць майна. відповідно до закону України про запобігання корупції, я не зобов'язаний декларувати майно, яке належить усім цим компаніям. Більш того, в формі електронної декларації відповідних полів не призначене, згідно цієї форми. Тому все, що було потрібно і необхідно – я задекларував. і ще раз кажу, то майно (а у мене майно понад сто одиниць, яке належить компаніям) – форма декларації не передбачає", – прокоментував в прямому ефірі ситуацію Ігор Кононенко."Загальна кількість нерухомості, що перебуває у власності компаній бенефіціаром, яких є Кононенко, понад 100 одиниць. Фізично внести ці дані і надати всю інформацію буде досить складно. Більш того, це не передбачено законом України "Про запобігання корупції". На відміну від більшості чиновників Ігор Кононенко довгий період часу займався бізнесом до приходу в політику і завжди платив, і платить податки від діяльності своїх компаній, тому джерело походження цих інвестицій максимально легальний. В спекуляціях з цього питання зацікавлені лише деструктивні сили, які будують свою політику на очорнення команди влади, і лояльні до них ЗМІ", – доповнили коментар Ігоря Кононенко в його прес-службі.

Нагадаємо, раніше Президент Петро Порошенко прокоментував е-декларації, подані чиновниками. "Я розраховую на ефективність антикорупційних кроків, зокрема е-декларування, які дехто намагається критикувати. Багато з тих, хто зараз декларував, приписав собі кеш будинку, думаючи, що це нульова декларація, що це потім дозволить уникнути перевірки. Ключове – це підвести риску тому, що вони робили 25 років, і пояснити, де ти, голуб сизий, взяв ці гроші. Народ повинен це знати ", – заявив Порошенко.

Необхідність пояснювати походження капіталу для багатьох тих, хто складав е-декларації виявилася несподіванкою, особливо в ситуації, коли за це може загрожувати кримінальною відповідальністю.