В ефірі СТВ заступник генерального прокурора Диско цинічно висловився з приводу кримінальної справи відносно лікаря ЛШМД Артема Сорокіна і журналістки Катерини Борисевич про розголошення лікарської таємниці – відомостей про діагноз пацієнта і про результати медичних досліджень іншими словами, перевзулися на ходу.

За його словами, опубліковані в інтернеті копії документів про результати відсутності етилового спирту в крові Бондаренка не враховують весь спектр необхідних досліджень для встановлення стану пацієнта.

Диктатор Лукашенко відразу ж озвучив свою версію вбивства і заявив, що Бондаренко був п’яний, тому всі сили прокуратури кинуті на те, щоб довести, що всупереч проведеним дослідженням, убитий все-таки перебував під впливом алкоголю. Начебто цей момент є ключовим у розслідуванні вбивства.

І ні слова про те, як просувається розслідування цього резонансного вбивства – ні про підозрюваних, ні про деталі самого злочину. І це не дивлячись на величезну кількість відео та інших свідчень злочину.

Немає сумнівів, що все буде підігнано під версію диктатора Лукашенка.

На тлі цих новин, з Мінська до Об’єднаних Арабських Еміратів після полудня вилетів бізнес-джет VistaJet 645

Як повідомляє блогер Мотолько, на борту літака знаходилися середній син Лукашенка Дмитро з родиною і друзями – поки вся Білорусь сумує, оплакує Романа Бондаренка, а позавчора від нападу ще одна активістка Марія Григорівна Алієва померла – сьогодні похорон, тисячі людей змучені в СІЗО , а вони дозволяють собі бенкет на кістках, цинічно кидають і насміхаються над людьми.

Як зазначає блогер – інформація цілком може бути правдивою, оскільки раніше і сам Лукашенко майже щорічно в листопаді літав в ОАЕ “обмочити ноги в затоці”.

Пакет санкцій проти режиму Лукашенка, в якому будуть в першу чергу економічні, зруйнує весь близький владі бізнес і перекриє всі фінансові потоки – стане справжнім крахом режиму.

Про необхідність більш жорстких санкцій на зустрічах із закордонними лідерами каже екс-кандидат в президенти СвітланаТихановська. Радник Тихановської з міжнародних питань Франак Вечерко розповів TUT.BY, що команда Тихановської сама не готує санкційні списки або пакети, вони готуються групою юристів, організацій та ініціатив, які працюють за запитом штабу.

– Ці списки оновлюються постійно, до кожної людини прикладається список доказів з відкритих джерел, з ЗМІ, з фотографіями цих людей. Якщо це були люди, причетні до загибелі Бондаренка, то це фото, які підтверджують їх особистості.

Є суворі правила яким чином люди повинні додаватися до списків: має бути ім’я-по батькові, дата народження, злочини, які ця людина скоїла, посилання на докази, – каже Вечерко.

Третій пакет санкцій, за словами радника Тихановської, буде найболючішим і для офіційного Мінська, і особисто для Лукашенка, і для бізнесменів.

– У списку санкцій буде публічна і непублічна частина. Наскільки ми розуміємо, в публічну увійдуть імена людей, по відношенню до яких введуть санкції. Цей список може бути від 100 до 300 осіб, і буде включати в себе суддів, фальсифікаторів виборів, омонівців, силовиків, чиновників і, що нове і дуже важливе, пропагандистів.

Окремі одіозні фігури, які вже внесені прибалтійськими країнами в санкційні списки, теж увійдуть. Ось ці індивідуальні санкції – це не тільки заборона на в’їзд, це також фінансові обмеження: ці люди не зможуть відкривати рахунки в європейських банках і їхні бізнеси і бізнеси, пов’язані з ними, теж під ці санкції потрапляють, – пояснив Франак Вечерко.

І якщо ескалація насильства не знизиться і політв’язнів не почнуть звільняти, можна чекати і четвертий, і п’ятий пакет санкцій, – каже Вечерко.