"Харківські теплові мережі" опублікували проект підвищення цін на "комуналку"

Комунальне підприємство (КП) "Харківські теплові мережі" оприлюднило можливі тарифи на опалення і гарячу воду, які пропонують ввести в Харкові з 1 травня 2019 року.  Відповідний проект опублікований на сайті підприємства.

В середньому тарифи на опалення для користувачів з лічильниками і без планують підняти майже на 22%.  Гаряча вода для споживачів з полотенцесушителямі і без них подорожчає на 21,6%.

Тарифи на опалення для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії планують полнять до 1 876,91 грн / Гкал;  для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – до 48,01 грн за 1 кв.  м.

Тарифи на гарячу воду за умови підключення полотенцесушителей до систем централізованого постачання гарячої води збираються підвищити до 113,39 грн за 1 куб.  м;  при відсутності полотенцесушителей – до 104,98 грн за 1 куб.  м.

У КП підвищення тарифів пояснюють подорожчанням поставки природного газу, вугілля, теплоенергії "ТЕЦ-3" і "Харківської ТЕЦ-5" і збільшенням витрат на електроенергію та оплату роботи.  Як відомо, уряд планує підняти ціну на газ з травня.  Правда, рішення про це ще не прийнято остаточно.

Нагадаємо, з січня в Україні вже виросли платежі за тепло і гарячу воду.  У містах-мільйонниках тарифи підвищилися на 12-22%.

Заборгованість українців з оплати житлово-комунальних послуг (ЖКП) за січень склала 62,6 млрд грн.  З них – 29,1 млрд грн за газ.