14_main

 

Перевізники просять ввести армію для охорони Кале
 

У Кале на французькому березі протоки Ла-Манш мігранти на деякий час прорвалися на один з кораблів. Через це порт тимчасово було закрито, послуги поромного сполучення припинені, передає BBC News.

Близько 50 мігрантів піднялися на пором Spirit of Britain оператора P&O, коли його розвантажували. Інцидент стався в той самий час, коли в порту проходила акція на підтримку біженців.

У демонстрації брали участь близько 2 тисяч осіб. Деякі з протестувальників несли плакати з написами "Біженці, ласкаво просимо сюди". Серед учасників акції були жителі сусідньої Великобританії.

Після двогодинної затримки функціонування поромної переправи повернулося в нормальний графік.Між тим, ситуація в районі порту продовжує залишатися напруженою. Глава британської асоціації автоперевізників Річард Барнетт виступив з новими вимогами до французької влади. Він закликав втрутитися в ситуацію, вказуючи на те, що мігранти багато разів залякували водіїв і нападали на них. За словами Барнетта, це триває щодня і стало вже "рутиною".

В даний час на околиці Кале в таборах, прозваних "Джунглями", живуть тисячі мігрантів. Вони прагнуть потрапити у Великобританію, де можуть розраховувати на більш сприятливі умови проживання. За останні тижні кількість мешканців таборів зросла і досягла 2,5 тисяч, з них 250 дітей.

У суботу лідер лейбористської опозиції Британії Джеремі Корбін відвідав один з таборів біженців в іншому місці на півночі Франції, біля Дюнкерка, і охарактеризував умови там як "страшні". На його думку, Сполучене Королівство має брати участь у "європейській підтримки цих людей".

В Євросоюзі в 2015 році вибухнула криза через наплив мігрантів. Найбільше біженців прибуває з Сирії, де з 2011 року триває громадянська війна. З тих пір понад 507 тисяч сирійців звернулися з проханням про надання притулку в європейських країнах. Торік в одну тільки Грецію по морю прибули понад 800 тисяч осіб. Сотні мігрантів загинули, намагаючись потрапити в країну на човнах з Туреччини.