Журналістські розслідування
Подобається

У гуртожитках живуть не студенти!

02/10/2014     Автор: Яна Романська
У гуртожитках живуть не студенти!

Заклади, що дають можливість учням, студентам здобувати освіту, мають якомога легшим робити цей процес. Якби, можливо, комічно це не звучало, проте істина найчастіше ховається за простими речами. Школярі чи студенти мають мати комфортні умови навчання, умови проживання під час освітнього процесу, за потребою їм мають надавати можливість проживання у гуртожитках, якщо вони є у розпорядженні закладу. Заклад має надати доступ і до розширеної інформації по тому чи іншому питанню, себто, доступ до бібліотек. Список можемо продовжувати.

На сьогодні, маємо реалії абсолютно іншого освітнього процесу у багатьох закладах. І розкажемо ми вам навіть не про львівські проблеми, а про Центр профтехосвіти №1 міста Харкова. У силу збільшення матеріалу, який ми опрацьовуємо, ми дізнаємося багато «цікавого» з усіх куточків Україні. Так ми отримали інформацію про неправомірні дії у місті Харків від одного із свідомих українців.

Стара відома схема про управління в організації від однієї людини, яка контролює процес функціонування закладу і робить його максимально вигідним для себе. Звичайно, це корупція. Проект «Поборемо корупцію разом» дізнався, що у Центрі профтехосвіти №1у Харкові процес проведення цієї ж освіти не у кращому стані, це м’яко кажучи. Крім того, коли питання удосконалення цього рівня підняв один із викладачів ефекту було мало. Хіба що це викликало «нелюбов» до цього ж працівника. Після заяви Ю. Зорицького про ненормальний освітній процес викладач крім «пустої» відповіді та невнормованої перевірки нічого не отримав. Хіба що негатив зі сторони керівництва та, зрештою, і самих учнів.

 

img032 img033 img034 img035 img036

 

Крім цього у відповіді на запит викладача згадано ще одне «болюче» питання цього закладу – гуртожитки. Повністю їх у використання як так не дають – коштів немає на ремонт. На премії звичайно є, адже це допомагає розвивати освітній процес, тримає планку викладацтва на високому рівні.

За інформацію з наших джерел ми дізналися, що у м. Харків за адресою бульвар І. Карчака, 20 є дев’ятиповерховий гуртожиток, який зараз використовують сторонні люди, зрозуміло, за готівку. Мабуть, хочуть розвивати свій освітній рівень. У департаменті освіти роблять вигляд, що нічого не знають адже на паперах там проживають студентки.  

У розпорядженні закладу є ще один, вже чотириповерховий, гуртожиток. Він не заселений, якщо не вважати мешканцями перукарів. Ці майстри тримають там свою навчальну майстерню. Але зрештою це теж освітній процес чи не так?!

 

20140929_155800 20140929_155901 20140929_160022 20140929_160039 20140929_160043 20140929_160051

 

Загалом повноцінне заселення у гуртожитки важко розглядати з їхніми умовами життя, проте на ремонт треба кошти, які у Центрі є лише для премій. І чи такі вже непридатні для життя ці гуртожитки, можливо, їх просто вигідно «тримати» такими, щоб мати можливість просвітлювати й інших не дотичних до освітнього процесу людей…

Згадаємо ще один факт – біженці з Донбасу зустрічають зиму в непристосованих приміщеннях, а будівлі придатно-непридатні для життя пустують, бо такими вони вигідні для певних людей.  

Ми продовжимо стежити за цією ситуацією і надалі. 

 

Автор: Поборемо корупцію разом