Відповідно до розміщеного на сайті міністерства документа, за кермо заборонять сідати всім, у кого знайдуть хоч яке-небудь захворювання. У МОЗ введуть новий порядок проходження медогляду для водіїв.

Зазначається, що буде заборонено сідати за кермо навіть людям з такими захворюваннями, як сколіоз, геморой і гіпертонія. Серед решти медичних протипоказань для видачі прав перераховані запалення слізного мішка, поганий слух, проблеми з серцем і судинами, грижа, тиск, доброякісні пухлини, шрами, ендокринні порушення.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

При деяких хворобах (наприклад, глаукома, проблеми з серцем) медогляд потрібно буде проходити щорічно, а в окремих випадках питання про видачу прав повинен буде вирішуватися "в індивідуальному порядку".

Водії, котрі вже мають водійські права, змушені будуть проходити повторний медогляд кожні 10 років або при заміні посвідчення. Розробники нових правил, як завжди прикриваються європейськими нормами.

При цьому експерти відзначають, що в Європі перевіряють хіба що мінімальні фізичні і розумові стандарти, необхідні для керування автобусом, таксі та вантажівками.

І хоча в Європі також є обмеження на водіння при хворобах зору, опорно-рухового апарату, серцево-судинних хворобах, але норм, які пропонує український МОЗ, там немає.