Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлення державних будівельних норм (ДБН) по вулицях і дорогах населених пунктів.

Зокрема, розглядається норма про введення класифікації вулиць в залежності від їх функціонального призначення: для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту, автомобілів або суміжного руху. Відповідно до цього можуть бути прописані вимоги і рекомендації щодо ширини різних функціональних зон: пішохідній, велосипедної тощо.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«В Україні сьогодні не вистачає розумного і якісного підходу до організації пішохідної та транспортної інфраструктури. Як це, наприклад, працює в Європі, де вулиці і дороги, крім іншого, класифікуються за їх функціональним призначенням. Тобто, це вулиці, які розраховані тільки для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту або автомобілів або для суміжного руху. Наприклад, в Барселоні кожна вулиця має своє функціональне призначення. Це дозволяє правильно і ефективно організовувати роботу транспорту, створює безпечні та сприятливі умови для пішоходів. Тому зараз розглядається можливість впровадження такого досвіду і у нас «, – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, це може дозволити мінімізувати затори в містах, зменшити рівень автомобілізації за рахунок пріоритету громадського транспорту і організації багатофункціональних вулиць для гармонійного розвитку населених пунктів.