У Києві тисячі родин, які купили квартири в новобудовах, можуть втратити своє житло, передає Корупція.Інфо

Як писав в матеріалі OBOZREVATEL, в столиці за даними місцевої влади понад 30 житлових комплексів будуються з порушенням чинного законодавства.

Популярне: Вже з 1 липня вступають в дію правила округлення суми в чеку. Що це означає

Згідно 367 ст. Цивільного кодексу, якщо будинок побудований на земельній ділянці, якувиділили під інші цілі, забудовник не отримав право вести роботи, проект будівництва не затвердили або будівництво реалізували з порушенням будівельних норм, такий будинок можуть визнати самовільно побудованим. Після цього держінспекція повинна відправити забудовникові відповідні розпорядження. Якщо порушення не усунуть, інспекція подасть позов до суду з вимогою знести об'єкт.

Згідно будівельному кадастру Києва, серед незаконно побудованих будівель: магазини, офісні центри, котеджні кооперативи, прибудови до будинків, житлові комплекси. Всього таких об'єктів по Києву – кілька сотень.

Нагадуємо, що при покупці квартири в новобудові у відділі продажів мають показати документи про реєстрацію компанії, ліцензію на будівельні роботи, правовстановлюючі документи на земельну ділянку, договір генерального підряду, документи про створення фонду фінансування будівництва, технічний паспорт об'єкта, схвалений інспекцією проект забудови. З документами краще знайомитися в присутності юриста.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, про що замовчують забудовники передмість і що потрібно знати покупцям, щоб придбання не виявилося "котом у мішку".

Згідно із законодавством України, суд може прийняти рішення про знесення новобудови , якщо не можна виправити відхилення від будівельних норм і якщо будівля порушує права громадян.