У центрі Києва декілька тисяч людей, які приїхали з усієї України, приймають участь у Всеукраїнському марші протесту проти підвищення комунальних тарифів, повідомляє Корупція.Інфо

Наразі люди перебувають біля Шевченківського парку, а планують прийти з акцією під Кабінет міністрів.

"Люди, які прийшли сюди, а їх декілька тисяч, вони вимагають виступити проти підвищення цін на газ та тарифи. Також вони виступають за підвищення заробітних плат, вони говорять, що заробітна плата має бути європейська, така сама, які зараз ціни в державі. Вони вимагають, щоб рівень заробітної плати був економічно обґрунтований і становив не менше мінімуму, який встановлений – це 3067 грн. Люди, які тут є, ми з ними поговорили і вони говорять, що 30-40% їх заробітної плати, якщо з сімейного бюджету навіть, витрачається на тарифи і люди просто не знають, що робити. Вони ідуть під Кабмін", – передає кореспондент.

Паралельно ще одна колона стартувала з парку Слави і вже підійшла під Верховну Раду, де незабаром розпочнеться засідання парламенту. А зустрінуться всі біля Кабміну, де будуть висувати свої вимоги уряду.

Основне гасло людей – "Європейським цінам – європейські зарплати".

"На плакатах, здебільшого, іде мова про вимогу не підвищувати ціни на газ та тарифи. Називають себе представниками трудових колективів та профспілок", – коментує кореспондент.

На місці вже присутні правоохоронці, зокрема більше сотні представників Нацполіції, швидка. Вони супроводжують колону.

Через ходу перекривається автомобільних рух на дорогах, на що скаржаться водії, які поспішають на роботу.

Як повідомлялося, з 1 травня в Україні діють нові ціни на газ. Граничний рівень роздрібних цін на природний газ встановлюється на рівні 6 879 грн за 1 тис. куб. м. Ціна утворюється з урахуванням оптової ціни, середньозваженого тарифу на транспортування (219 грн), середньозваженого тарифу на розподіл (513,7 грн) і торгової націнки постачальника (57,4 грн) за 1 тис. куб. м.

Нагадаємо, що НКРЕКП підвищила тарифи на тепло для населення з липня майже вдвічі. Також з 1 липня подорожчала гаряча вода, вартість буде залежати від постачальника послуги гарячого водопостачання і наявності рушникосушки.