У Києві група невідомих влаштувала бійку з правоохоронцями під час спроби штурму управління поліції. У результаті мінімум три копи постраждали, їх госпіталізовано.

Як інформує відділ комунікації столичної поліції, це сталося ввечері в суботу, 9 лютого, після того, як із Контрактової площі до управління доставили молодих людей із прикритими обличчями для встановлення особистих даних і надання пояснень. У них виявили зеленку, газові балончики та ножі, пише Інформатор

"Після того, як всіх доставлених відпустили, їм на допомогу прибула група підтримки, яка влаштувала бійку і застосувала газові балончики до правоохоронців", обличчами сказано в повідомленні. Невідомі також намагалися пошкодити вхідні двері будівлі, розв'язали бійку.

У результаті всіх активних учасників (близько 40 осіб) затримали, були вилучені "наган" і ножі. Проводяться першочергові слідчі дії.

Слідчі почали три кримінальні провадження у ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ч. 1 ст. 341 (Захоплення державних будівель) та ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу.

"Правоохоронці продовжують нести службу на Контрактовій площі, де одночасно відбувається кілька альтернативних мирних заходів, у тому числі зустріч із виборцями па пост президента України і акція "Хто замовив Катю Гандзюк?" — сказано в повідомленні прес-служби.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Ми не допустимо жодних провокацій і не дозволимо будь-яким групам нагнітати обстановку і провокувати конфлікти. Робитмо все, щоб мирні заходи та акції проходили без порушень правопорядку", — зазначив начальник Головного управління Національної поліції в Києві Андрій Крищенко.

У той же час організатори акції акції "Хто замовив Катю Гандзюк?" повідомляють, що деяких їхніх активістів "упакували без причин, забрали особисті речі".

"До них застосували газ. Поліція спецпризначення, більш відома як беркут, била їх по голові кийками, завдала серйозних травм кільком активістам. Одному з хлопців вибили зуб", — йдеться в повідомленні.