384045762

Голосіївський районний суд Києва заарештував очільника наглядової ради визнаного неплатоспроможним "Терра Банку" Сергія Клименка на строк до 60 днів.

Про це повідомили у прес-службі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, передає Корупція Інфо з посиланням на сайт ТСН.

Як стало відомо, в ухвалі суду також йдеться про вручення члену наглядової ради цього банку Юлії Облєцовій підозри про вчинення кримінального злочину.

"Ці громадяни підозрюються у розкраданні коштів вкладників (ст. 191 ч.5 ККУ), в рамках розслідування справи про доведення банку до банкрутства. Мова йде про привласнення і розтрату майна в особливо великих  розмірах (більше 1 млрд грн) шляхом зловживання службовим становищем", – йдеться у повідомленні ФГВФО.

Зокрема, було встановлено, що Сергій Клименко, використовуючи службове становище, забезпечив у січні-лютому 2014 році виведення значних коштів, залучених банком від фізосіб, на низку підставних фірм у вигляді незабезпечених кредитів.

"Зазначені операції мали всі ознаки шахрайських дій, бо ці фірми не мали необхідного забезпечення за кредитними договорами та не проводили за ними господарську діяльність", – додали у Фонді.

Окремо наголошується, що суд визначив розмір застави для Сергія Клименка у 15 млн гривень.

Нагадаємо, раніше ГПУ оголосила в розшук екс-главу Нацбанку Соркіна. Його підозрюють у змові із Курченком і розкраданні 800 млн гривень.